• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kritere Göre Şartlı Kopyalama Hakkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ZORT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar iyi günler şöyle bi sorum var webden veri alıyorum aldığım veriler sürekli farklı sıralamada oluyor ben şunu sormak istiyorum kelimeye göre kopyalama yapabilir miyim? Örnek dosya üzerinden anlatmak gerekirse " başlangıç " yazan yerden başlayıp" dur "yazan yere kadar (" dur " yazan yeri almayacak)şekilde kopyalama yapabilir miyim? Şunu da söyleyeyim veri sıraları sürekli değişiyor yani Başlangıç yazan veya Dur yazan yer bazen F28 de oluyo bazen A48 bazen A97 bunu dinamik bi şekilde yapmam lazım şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK BİR.xlsb
    8.3 KB · Gösterim: 1
Şöyle bir örnek paylaşayım. Kısayola bağlayabilirsiniz bunu

Ekli dosyalar

• ÖRNEK BİR.xlsb
    17.2 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Şöyle bir örnek paylaşayım. Kısayola bağlayabilirsiniz bunu
Hocam çok teşekkür ederim tam istediğim gibi olmuş ama rica etsem dur yazan yerin iki yanındaki hücreyide kopyalayıp yani F:H hücrelerini kopyalayıp P:R hücrelerine yapıştıracak şekilde revize eder misiniz kusura bakmayın VBA'yı yeni yeni öğreniyorum yapamadım teşekkür ederim tekrardan.

Hocam çok teşekkür ederim tam istediğim gibi olmuş ama rica etsem dur yazan yerin iki yanındaki hücreyide kopyalayıp yani F:H hücrelerini kopyalayıp P:R hücrelerine yapıştıracak şekilde revize eder misiniz kusura bakmayın VBA'yı yeni yeni öğreniyorum yapamadım teşekkür ederim tekrardan.
Dosyayı tekrar indirip deneyininiz. Güncelledim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri