• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü koşullu biçimlendirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Dorukhan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
@Dorukhan forum sitemize hoş geldiniz.
Sorunuzu resim yerine kişisel bilgilerinizin yer almadığı örnek bir belge ile iletebilirseniz, daha sağlıklı çözümler sunulabilir.
Teşekkür ederim

Aynı koda sahip olan 2 tane 100 TL ve 2 tane 200 TL fiyatı olan kayıt varsa hangisi yeşil, hangisi kırmızı olacak?
Adetler ve fiyatlar dahada fazla olduğunda durum nasıl olacak?
Ayrım kriteri ne olacak?

merhabalar kodu karşısında örnek 153.001.0010 karşısında fiyat 285 tl olması lazım 285 tl olduğunda yeşil birden fazla değişken olduğunda kırmızı yanmasını istiyorum.

Ekli dosyalar

• STOK FİYAT KARŞILAŞTIRMA_SON.xls
    29 KB · Gösterim: 3
@Dorukhan forum sitemize hoş geldiniz.
Sorunuzu resim yerine kişisel bilgilerinizin yer almadığı örnek bir belge ile iletebilirseniz, daha sağlıklı çözümler sunulabilir.
Teşekkür ederim
Tabiki dosyayı yükledim. Tam olarak yapmak istediğim örnek 253.001.0010 stok kodunun karşısındaki birim fiyatı 285 tl olması gerekiyor.285 tl altında yada üstünde bir rakam geldiğinde kırmızı 285 tl gelirse yeşil olmasını istiyorum.

Ekli dosyalar

• STOK FİYAT KARŞILAŞTIRMA_SON.xls
    29 KB · Gösterim: 8
Koşullu biçimlendirme ile yapılmış örnek ektedir.

Ekli dosyalar

• Fiyat.xls
    354.5 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Koşullu biçimlendirme ve VBA ile yapılmış örnek ektedir.
Merhabalar Teşekkür ederim.Sorun tam olarak bu değil bir stok kodu var 153.001.0010 bunun karşılığındaki fiyat anlaşmaya göre 285 tl olması lazım firma bunu 285 TL fiyatlandırdığı zaman yeşil 285 üzeri veya altı olduğu zaman kırmızı olsun istiyorum. buradaki temel ölçü stok kartına bağlı karşısındaki fiyat olmalı bunu nasıl yapabiliriz.Teşekkürler.

Merhabalar Teşekkür ederim.Sorun tam olarak bu değil bir stok kodu var 153.001.0010 bunun karşılığındaki fiyat anlaşmaya göre 285 tl olması lazım firma bunu 285 TL fiyatlandırdığı zaman yeşil 285 üzeri veya altı olduğu zaman kırmızı olsun istiyorum. buradaki temel ölçü stok kartına bağlı karşısındaki fiyat olmalı bunu nasıl yapabiliriz.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• STOK FİYAT KARŞILAŞTIRMA_().PNG
    STOK FİYAT KARŞILAŞTIRMA_().PNG
    44.4 KB · Gösterim: 8
  • STOK FİYAT KARŞILAŞTIRMA_().xls
    26.8 KB · Gösterim: 5
#6 nolu mesajdaki dosyayı yeniledim. Tekrar indirin.

@Dorukhan bey
Sorunuz çözüme ulaştı ise çözüm olarak gördüğünüz ilgili mesajın sağ tarafında bulunan ÇÖZÜLDÜ ikonuna tıklarsanız konu ÇÖZÜLDÜ olarak değişecektir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri