• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşula Göre Otomatik Mail Atma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hLm52

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar;

Bir dosyam var ve bu dosyada tarih yaklaşmadan 30 gün önce yaklaşıyor diye uyarı veriyor,(şuan zamanı var yazıyor) bunu görmem için tabiki bu dosyayı açmam gerekli, onun yerine dosyada yaklaşıyor yazısı çıktığında bana otomatik mail atabilir mi.

şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• kalibrasyon.xlsx
    15.9 KB · Gösterim: 10
Outlook ayarlarınızı ve program tarafından gönderilen ileti ayarına izin vermeniz gerekir.
Kodlar biraz uğraştırır zaman alır yapılır.
Outlook'u düzenleyin bildirin

Dosyada kod namına birşey yok.
Ayrıca mesaj veren birşeyde yok yaklaştığına dair.

Dosyada kod namına birşey yok.
Ayrıca mesaj veren birşeyde yok yaklaştığına dair.
hocam zamanı var kısımda formül var. formülde tarih zamanı gelince yaklaşıyor yazacak ben yaklaşıyor yazısı oluşunca mail gelmesini istiyorum bu mümkün mü bilemiyorum tabi.

1703591595513.png

1703591603769.png

bu dosyayı açmam gerekli, onun yerine dosyada yaklaşıyor yazısı çıktığında bana otomatik mail atabilir mi.
Eğer dosya kapalı iken mail asın istiyorsanız ben bilmiyorum ve olacağını sanmıyorum.
Ama excel açılırken yada bir butona tıklayınca dediğiniz yazı çıkınca bir userformda listboxa yada mail olarak gönderilebilinir.

Eğer dosya kapalı iken mail asın istiyorsanız ben bilmiyorum ve olacağını sanmıyorum.
Ama excel açılırken yada bir butona tıklayınca dediğiniz yazı çıkınca bir userformda listboxa yada mail olarak gönderilebilinir.
dosya kapalıyken mail olmuyorsa

en azından bir butona basınca yaklaşıyor ve gecikme var yazanları ayrı bir yere listeleme yapabilir miyiz?

2 adet yaptım biri listview diğeri listbox.Eğer officeniz 64 bit ise listview çalışmayabilir.
Ayrıca 5.Sütunun bazıları birleştirilmiş altındaki satırlarda biraz cins olmuş.

Örnekleri inceleyin.Tam olmadı ama böyle olacak.
Yada Mesaela A ve A sütunlarını listeleyeceksiz sorun olmaz ben hepsinilistelettim.
Birde dediğim birleştirmeleri düzeltip dosya eklerim.

Ekli dosyalar

• kalibrasyon Listbox.xlsm
    37.9 KB · Gösterim: 5
  • kalibrasyon Listview.xlsm
    35.4 KB · Gösterim: 4
Buda birleştirilmelere dokunulmadan listboxta uyarlandı.

Ekli dosyalar

• kalibrasyon Listbox.xlsm
    39.6 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri