• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kombinasyonlu Stok Kodu Çoğaltma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bucalemoon

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba, Logo programında stok kartları açacağım. Ama stok kodunun açıklamasında yazmanısı istediğim 3 kriter var. Ve bunları veri içeri özelliği ile excelle otomatik atmak istiyorum. Bu kriterler , Marka(10 tane), ölçü(5 tane) ve desen(8 tane) diye basit bir örnekleme yaptım., Bunu yaparken varyantlı olarak 400 adet stok kartı olması lazım ekte var. Aslında varyant 5000 6000 li ben küçük bir örneklem de göstermek istedim. Bunu excelde nasıl yapabiliriz

Ekli dosyalar

• STOK KOD ÇOĞALTMA.xlsx
    10.1 KB · Gösterim: 8
sayfadaki düğmeye tıklayın, D sütununda listelenecektir.

Ekli dosyalar

• STOK KOD ÇOĞALTMA.xlsm
    15.7 KB · Gösterim: 5
Çözüm
açamıyorum virüsü pasife çektiğim halde açılmıyor sanırım makro yaptınız başka yolu varmı

Geliştiriciden makro güvenliğinden tüm makroları etkinleştir dediğim halde olmuyor

Ekli dosyalar

• Makro Ekran Görüntüsü.png
    Makro Ekran Görüntüsü.png
    62.5 KB · Gösterim: 6
Excel Seçenekleri>Güven Merkezi>Güven Merkezi Ayarları>Makro Ayarları>Tüm Makroları Etkinleştir
Şimdiye kadar bu seçenek bana hiç sorun çıkarmadı.

Dosyayı açmadan öncede Dosya üzerinde sağ tıklayın, Özellikler i seçin, Engelleyi kaldırın.

582a6947-f830-4bb4-bcfa-9ccde33dd418.png

Başka bir şeyi açarak düzeldi çok teşekkür ederim. Elinize sağlık. Bana makro kodunu yollayabilir misin dediğim gibi normalde çok daha fazla stok kartından bahsediyoruz. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir sayfa sekmesi üzerinde sağ tıklayın Kod görüntüle yi seçin, açılan pencerede modüller klasörünü açın Modulle1 tıklayarak açın kodlar orada.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Dizi formüller konusunda yetkin değilim, ayrıca 365 ofis kullanıyorsunuz, dizi formülleri ile de sonuç alına bilinir.

Selamlar,
Office365 kullandığınıza göre,
TEK formül komple dökülmeli olarak,

1 - F3 : I18 aralığındaki verilerinizi komple silin.
2 - F3 hücresine

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

formülünü yazın.... Liste komple dökulecektir.

Dokuman ektedir. Dokumanda, F - I kolonlarındaki verileriniz durmaktadır. Dökülmeli Liste ise K - N kolonlarında olup formül K3 hücresindedir.

Ekli dosyalar

• STOK KOD ÇOĞALTMA.xlsx
    20.4 KB · Gösterim: 5
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri