• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kod Yardımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lion2577

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Arkadaşlar merhaba. Yukarıdaki kodda şunları nasıl yapacağım hakkında yardımcı olur musunuz lütfen.

1- doc.Bookmarks("soyadi").Range.InsertAfter Cells(i, 6) ( Burada harflerin tümünün büyük yapılması )

2- doc.SaveAs2 "C:\Users\lion\Desktop\Deneme\" & Cells(i, 1).Text ( Burada belirtilen klasöre değil de istediğim klasörü seçip; seçtiğim klasörün içine kaydedilmesi )

3- Birde işlemden sonra word dosyası arka planda çalışıyor. Word dosyasının arka planda çalışmaması.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çözüm
kod sayfanızın declarations kısmına
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
yazmanız gerekir. Not: Kodun bazen işe yaramadığına şahit oldum hangi durumda ve neye göre işe yaramadığı hakkında hiç bir fikrim yok.

Tam olarak nereye yazacağınızı anlamadıysanız aşağıda bir örnek yapı sunuyorum;

Kod:
1. sorunun cevabı. doc.Bookmarks("soyadi").Range.InsertAfter UCase(Cells(i, 6))
2. sorunun cevabı . doc.SaveAs2 bu kısmı silin "C:\Users\lion\Desktop\Deneme\" & Cells(i, 1).Text
3.soru cevabı . wordapp.close

CSS:

Arkadaşlar merhaba. Yukarıdaki kodda şunları nasıl yapacağım hakkında yardımcı olur musunuz lütfen.

1- doc.Bookmarks("soyadi").Range.InsertAfter Cells(i, 6) ( Burada harflerin tümünün büyük yapılması )

2- doc.SaveAs2 "C:\Users\lion\Desktop\Deneme\" & Cells(i, 1).Text ( Burada belirtilen klasöre değil de istediğim klasörü seçip; seçtiğim klasörün içine kaydedilmesi )

3- Birde işlemden sonra word dosyası arka planda çalışıyor. Word dosyasının arka planda çalışmaması.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
ilginiz için çok teşekkür ederim.

1- doc.Bookmarks("soyadi").Range.InsertAfter Cells(i, 6) ( Yazım düzeni olarak nasıl yazılır. )
2- Word dosyası arka planda çalışmaya devam ediyor.
3- Dosyaları hangi klasörün içine kaydedeceğimi sorup ondan sonra farklı kaydetmesini istiyorum

Bunlarıda cevaplayabilirmisiniz lütfen.

Birde büyük veya küçük harfe çevirirken ve yazım düzeninde i ve ı harflerinin nasıl düzelteceğinide belirtirmisniz lütfen

ı-i harfleri düzeltilemiyor o kronik bi sıkıntı excelde..

Word uygulamasının arka planda tamamen kapanması için
aşağıdaki kod satırı ile oluşturduğunuz nesneyi kapatmanız gerekir
Kod:

söz konusu nesneyi kapatmak için kod satırınızın sonuna aşağıdaki kodu yazmanız yeterlidir.
Kod:

Yazım düzeni için bir örnek;
Kod:

kod sayfanızın declarations kısmına
Kod:
yazmanız gerekir. Not: Kodun bazen işe yaramadığına şahit oldum hangi durumda ve neye göre işe yaramadığı hakkında hiç bir fikrim yok.

Tam olarak nereye yazacağınızı anlamadıysanız aşağıda bir örnek yapı sunuyorum;

Kod:

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri