• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kişi sayılarını bulma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yyhy

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
114
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Kişi sayılarını bulabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Kişi Sayıları 2022 - 01.xlsx
    140.3 KB · Gösterim: 10
Dosyanızı paylaşın kimi bulmak istiyorsanız arschimet hocam bulsun :)

Dosya yüklemede hata oldu sonradan düzenleme suretiyle ekledim. Mobil internete bağlanıyorum. Özür dilerim. Dosya sonradan eklendi sayın @arschimet bey

Dosya yüklemede hata oldu sonradan düzenleme suretiyle ekledim. Mobil internete bağlanıyorum. Özür dilerim. Dosya sonradan eklendi sayın @arschimet bey
Rica ederim sayın yyhy,
mazur görün lütfen, ara sıra neşelenmek de gerekir değil mi? Hepimiz bir aileyiz

Dosyanız ektedir

Ekli dosyalar

• Kişi Sayıları 2022 - 01.xlsm
    155.2 KB · Gösterim: 12
Çözüm
Sayın @arschimet bey sonucu bulmak için kullandığınız formül veya yöntem nedir?
Sayfaya veri girişi devam edeceğinden tablonun dinamik olarak değişmesini istiyorum.

Sayın @arschimet bey sonucu bulmak için kullandığınız formül veya yöntem nedir?
Sayfaya veri girişi devam edeceğinden tablonun dinamik olarak değişmesini istiyorum.
vba kodları ile düzenlendi,
ana sayfanıza bir buton ekledim, veri sayfanızda aşağı doğru veriler uzasa bile butona bastığınızda kişi sayıları ilgili yerlere gelecektir.

Sorunuza burada da cevap vereyim.
Alternatif olsun.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhabalar; formüllü çözüm olarak bu da farklı dizi alternatifiniz olsun.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhabalar; formüllü çözüm olarak bu da farklı dizi alternatifiniz olsun.

=TOPLA.ÇARPIM(EĞERHATA(1/ÇOKEĞERSAY(Veri!$E$4:$E$2000;Veri!$E$4:$E$2000;Veri!$H$4:$H$2000;D6);""))
Bu formülü daha hızlı çalışır ancak hata ürete bilir. Sonuçların kontrol edilmesi gerekir.

Teşekkürler.Pek hata almadım ama yine de dediğiniz gibi soru sahibi tüm sonuçları inceleyip değerlendirse daha iyi olur

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri