Çözüldü Karşılaştırma yaparak kontrol etme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ermania

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Şunu yapmak istiyorum;
ekte bir puantaj cetveli var.
PERSONEL LİSTESİ isimli sayfa bende duruyor.
Sayfa1 isimli sayfada kurumun bir müdürlüğünde yer alıyor ve fazla mesailer girilip ay sonu bana gönderiliyor.
Bazen oraya personelin raporu olduğu halde yanlışlıkla mesai eklenebiliyor.

ve ay sonu raporlu olduğu gün acaba mesai yazılmış mı diye bakmak cok vakit alıyor. bir mesai cetveline bakıyorum, bir puantaja... (1000 e yakın personel oldugunu dusunun)
mevcut formuller bozulmadan bunun bir denetimi olabilir mi? Örneğin personel listesindeki veri girişlerinin olduğu yerde Kemal in 05.01.2022 de raporu var.
Sayfa1 isimli mesai çizelgesindede diyelimki ona 3 saat mesai yazılmış. kontrol eden bunu tespit edip silecek.
bunu hızlıca denetleyecek bir formul yazabilir miyiz?

Örnek : Puantaj da x kişisinin 14. günü RR yazıyorsa sayfa1 deki mesai yazılan hücre kırmızı olsun gibi.

Ekli dosyalar

• excell.xlsx
    22.7 KB · Gösterim: 11

Artemis

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
336
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Sorunuzdan anladığım kadarıyla hazırladığım dosyanız ekdedir.

Ekli dosyalar

• excell.xlsx
    27.8 KB · Gösterim: 26
Çözüm

ermania

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
hocam aslında gerçekten tam olarak istediğim olmuş. Sadece R ve RR ler boyanıyor burada sanırım. Diğer belirtilen harfler içinde nasıl geçerli yapabilirim bunu? Y(yıllık izin) Ü(ücretsiz izin) gibi seçenekler var. onlarıda işaretlediğim oluyor. Bu liste yaklasık 400 personel olarak geliyor ben burada anlasılır olsun diye azalttım. formul yıne uyarlanabılır sanırım ona da demı hocam?

Artemis

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
336
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Fonksiyon sisteminde 1 , 0 mantığıyla çalışır 1 se doğru 0 sa yanlış ,doğru ise kırmızı değil ise normal o sebepten iki şekil de yapılır tüm koşullarla olmaz fonksiyonla , Fakat makro kodlama ile olabilir.

ermania

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
aynı formülü biren fazla kullanarak ekledim koşullu biçimlendirmeye. harfleri sırasıyla değiştirerek. sanırım oldu. ilaç gibi geldi teşekkür ediyorum emeğinize

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar