• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı excellden veri girildikçe Başka bir excel dosyamdaki ilgili satıra otomatik veri aktarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Dirican

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Cari Hesaplar adlı Excell dosyamda Veresiye sayfam var. Bu sayfaya 1.Vardiya 2.vardiya ve 3. Vardiya adında 3 adet Excell dosyam var. B vardiya dosyalarımın herhangi birisinin A2:M500 aralığına veri girildiğinde Cari hesaplar dosyamın Veresiye sayfasının A sütunun son satırının altına aktarmasını istiyorum. Ama aktarırken aynı olanları kontrol etmesi gerekiyor D-G-M satırlarında aynı veriler yok ise aktarım gerçekleşebilir mi?

Teşekkürler

Çözüm
Vardiya dosyalarınızdaki sayfanın kod bölümlerine yapıştırın.
Not: Tüm dosyalar aynı klsörde olmalı.
Vardiya dosyalarınızı makro içerebilen formatta kaydediniz.
Cari Hesaplar dosyanız xlsm formatında değilse kodda ilgili yeri değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Vardiya dosyalarınızdaki sayfanın kod bölümlerine yapıştırın.
Not: Tüm dosyalar aynı klsörde olmalı.
Vardiya dosyalarınızı makro içerebilen formatta kaydediniz.
Cari Hesaplar dosyanız xlsm formatında değilse kodda ilgili yeri değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Hocam 1.vardiya dosyama A2:p hücrelerinde bulunan A sutunü son dolu satıra kadar olan veriyi Anadosya Veresiye sayfasına son satırın altına yapışıtırıp eski Vardiya dosyasının içini temizlemesi lazım. Yalnız Vardiya dosyasının A2 hücresine veri geldiği zaman bunu otomatik olarak aktarımasını ve Anadosyada veresiye sayfasına aktarırken Mükerrer kayıt olanların aktarmasın istiyorum.

Veresiye Aktarı butonumda aktif olan kod asağıda fakat otomatik aktarma ve Mükerrer olanları silme yapamıyorum.

C++:

Ekli dosyalar

• 1.VARDİYA 12-8.xls
    12 KB · Gösterim: 6
  • ANADOSYA.xlsm
    869.6 KB · Gösterim: 9
sayın Dirican
önceki sorunuz çözümlendi ise çözümü işaretleyiniz.
Yeni soru için yeni konu açınız.

Aynı konu için dosya ekleyerek paylaşım yaptım. Yukardaki kodu uyguladım olumlu olmadı malesef.

Hocam bu kodun içine Mükerrer kayıt yapmasın ve aktarılan veriyi silmesini otomatik olarak aktarımın veri girildikçe yapmasını istiyorum.

Anadosya veresiye sayfasına aktaracağı için Veresiye sayfasında aynı veriler varsa aktarmasın. Mesela e-f-o sütunlarını kontrol etsin

Dediğiz gibi yapılır döngülerle uğraşılır.Yada önce aktarılır sonra duplicate gibi kod vardı tek satırla mükerrer olanlar silinir.Bakarım sonra

Resimdeki gibi ekleyin.
Mantıken tümü ekleniyor sonra mükerrer olanlar siliiyor tablo özelliğidede var.

C#:

Screenshot 2023-12-30 220029.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri