• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı Dosyadan Veri Çekme Hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli forum üyeleri paylaşmış olduğum çalışmada" LİSTE "isimli kapalı çalışma kitabından "VERİ ALMA" isimli çalışma kitabıma belirli sütunların verilerini çekiyorum. LİSTE isimli çalışma kitabı bana başka birimden geliyor. Verileri çekerken yaşadığım sıkıntı İşten çıkış tarihlerinin bir kısmını getiriyor bir kısmını getirmiyor. Getirmediği tarihlere f2 enter yapıp tekrar çekmek için makroyu çalıştırdığımda tarihler geliyor. Ben bunu yapmadan yani LİSTE isimli çalıma kitabına müdahale etmeden tarihleri olduğu gibi nasıl çekebilirim. Saygılar

Ekli dosyalar

• LİSTE.xlsx
    21.4 KB · Gösterim: 24
  • VERİ ALMA.xlsm
    19.2 KB · Gösterim: 20
Sayın Murat8181 problem tarih alanlarının uygunsuzluğundaymış. Hata vermeyecek şekilde ayarladım örneğiniz ekte
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• VERİ ALMA.xlsm
    22.5 KB · Gösterim: 22
Çözüm
Sayın Murat8181 problem tarih alanlarının uygunsuzluğundaymış. Hata vermeyecek şekilde ayarladım örneğiniz ekte
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Adnan ben öncelikle yardımınız için çok teşekkürler. Ancak paylaşımınızı denediğimde maalesef yine aynı sorun devam ediyor. LİSTE isimli sayfayı tekrar indirip denerseniz sanırım sizde aynı sorunu yaşayacaksınız.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    53.5 KB · Gösterim: 4
Alttaki gibi dener misiniz?
PHP:

Son düzenleme:
Sayın murat8181
wbkToCopy.Close False yazan kısmı

wbkToCopy.CloseTrue ile değiştiriniz. Sonucu mutlaka bildiriniz.iyi çalışmalar

Sayın Adnan ve Sayın Balta üstatlar çok teşekkür ederim her iki makroda olumlu sonuç verdi. Sayın Balta veri çektiğimiz kitabın J sütununa "İşten Ayrıldı" kısmınıda yazdırabilirsek bu makroyuda arşivime almak isterim.

Sorun çözüldüyse çözüldü diye işaretleyiniz

Sayın @murat_8181 ,
#4 nolu mesajdaki kodu güncelledim.
Ayrıca, çözümün bulunduğu mesajı çözüldü diye işaretleyiniz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri