• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı Dosyadan Veri Çekme Hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli arkadaşlar LISTE ve DENEME1 isminde 2 adet çalışma kitabım var. Ben DENEME1 isimli çalışma kitabımda userformlar la çalışıyorum ve doğal olarak bütün çalışma sayfalarım gizli durumda. Userform üzerindeki işten çıkış butonuna tıkladığımda LISTE isimli çalışma kitabındaki makroda belirtilen ilgili sütunlardaki verileri alarak, çalışma kitabımın içindeki VERI AKTARMA isimli çalışma sayfamın ilgili sütunlarının altına gelecek şekilde verileri aktarıyor. Buraya kadar sistem dili Türkçe olan bilgisayarda hiç bir sorun yok. Makro istenildiği gibi çalışıyor. Ancak sistem dili ingilizce olan bilgisayarda sanırım başlıklarda geçen Türkçe karakter sorunundan dolayı hata veriyor ve verileri alamıyorum. LISTE isimli çalışma kitabı başka birim tarafından bize gönderiliyor. Bu sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar

Ekli dosyalar

• DENEME1.xlsm
    333 KB · Gösterim: 12
  • LISTE.xlsx
    13.1 KB · Gösterim: 11
Aşağıdaki kodu boş bir modüle kopyalayın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Aşağıdakini de bu şekilde güncelleyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın üstat denedim maalesef yine Türkçe karakterlerden hata verdi bunu şu şekilde yapamayizmi tablo başlıkları değilde sütun olarak tanımlama yapıp verileri cekemeyizmi. Veri çekilecek sütunlar belli zaten bu verileri ikinci satırdan itibaren alıp Veri aktarma sayfasının ikinci satırından itibaren aktaramatizmi Ado böyle bir imkan sunuyor mu

ekteki dosyaları dener misiniz?

Ekli dosyalar

• DENEME1.xlsm
    338.8 KB · Gösterim: 8
  • LISTE.xlsx
    13.1 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Sayın @aeGNoR un ADO ilgili bölümdeki katkısını belirtmem gerekir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri