• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü izin takip

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

cemil6868

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
selam ekteki dosyada izin bölümünde kullanılan izin süresi örnek 19.04.2021 tarihinde 5 günlük izin kullandı işe başlama tarihi 26.04.2021 tarihi olmalı hafta sonlarını düşemeli

Ekli dosyalar

• yıllık izin dosyası.xlsx
    1.3 MB · Gösterim: 27
Çözüm
İŞGÜNÜ Fonksiyon Cumartesi Pazar tatil olarak işlem yapar. Eğer Pazar + Resmi Bayram + Dini Bayramlar dahil izin bitiş tarihini hesaplamak istiyorsan (İş Kanununa göre Cumartesi iş günüdür.) F15 hücresinde bu formülü kullan :
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bitiş tarihi Cumartesi çalışılmıyorsa Cumartesine yada pazara yada resmi ve dini bayramlara denk gelmişse bu günlerden sonra işe dönüş tarihini hesaplamak istiyorsan F16 hücresinde yada başka bir alanda bu formülü kullan :
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Birinci formül yalnız pazar gününe göre çalışır yani cumartesi iş günüdür ve yıllık izinde...
Kod:
Bu formül problemi ortadan kaldırabilir @cemil6868 bey, lütfen dener misiniz?

@cemil6868 Yıllık izin dosyanızda ilk satıra bir örnek yaptım. Test edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• yıllık izin dosyası.xlsx
    1.3 MB · Gösterim: 35
OLMAMIŞ GÖZÜKÜYOR GÖRSEL OLARAK ATTIM İŞE BAŞLAMA 26 TARİHLİ OLMASI LAZIM

OLMAMIŞ GÖZÜKÜYOR GÖRSEL OLARAK ATTIM İŞE BAŞLAMA 26 TARİHLİ OLMASI LAZIM
Ben konuyu tamamen farklı anlamışım diğer sayfada bir düzenleme yapmıştım. Şimdi üstteki mesajımda bulunan dosyayı revize ettim.

Merhaba,
Deneyin.
Resmi tatiller izine dahil mi?

Kod:

Dahil değilse ekleme yapılmalı.
İyi çalışmalar

Aşağıdaki formülü F 15 e kopyalayın,
CSS:

İŞGÜNÜ Fonksiyon Cumartesi Pazar tatil olarak işlem yapar. Eğer Pazar + Resmi Bayram + Dini Bayramlar dahil izin bitiş tarihini hesaplamak istiyorsan (İş Kanununa göre Cumartesi iş günüdür.) F15 hücresinde bu formülü kullan :
Kod:

Bitiş tarihi Cumartesi çalışılmıyorsa Cumartesine yada pazara yada resmi ve dini bayramlara denk gelmişse bu günlerden sonra işe dönüş tarihini hesaplamak istiyorsan F16 hücresinde yada başka bir alanda bu formülü kullan :
Kod:

Birinci formül yalnız pazar gününe göre çalışır yani cumartesi iş günüdür ve yıllık izinde kullanılır. ikinci formül Cumartesi pazarı hafta sonu kabul eder. Her iki formülde de tatilleri kullanabilirsin.
Tatiller Sütün olarak Resmi ve Bayram Tarihlerinin sıralandığı alan (Sende gizli işgünü sayfasında c2:c15 alanı). Bu alandaki tarihler izin günün den sayılmaz.
Formunda izin Başlangıç, ve izin bitiş tarihleri var ilaveten işe başlama tarihine bir satır eklemen gerekir.

Kolay gelsin.

Çözüm
selam ekteki dosyada izin bölümünde kullanılan izin süresi örnek 19.04.2021 tarihinde 5 günlük izin kullandı işe başlama tarihi 26.04.2021 tarihi olmalı hafta sonlarını düşemeli
Kamuda çalışan memurları cumartesi ve pazarı da dinlenmek için izin bitiş tarihlerini genellikle cuma gününe denk
getirirler. Pazartesi işbaşı yaparlar.
Yine kamuda çalışan işçilerin bağlı olduğu kurumda cumartesi ve pazar günleri çalışma yoksa. Cumartesi günü
öğlene kadar çalışacağı(5 saat) süreyi, hafta içi telafi etmek zorunda dır. Genellikle kurumlar her bir gün için
bir(1) saat fazla çalıştırıp haftalık 45 saati tamamlar. Dikkat edilecek husus işçinin aldığı izin pazartesi başlayıp
cuma bitiyorsa (5 günlük) işbaşı pazartesi olur.

Her halükarda izin bitiş günü cumaya denk geliyorsa iş başı pazartesi olur.

Şimdi işi formüle edelim.
1.Öncelikle F14 hücresindeki formül=" =F12+F13-1 "
2. Sonra F15 hücresindeki formül= " =EĞER(F14="";"";(EĞER(HAFTANINGÜNÜ(F14;2)=5;F14+3;F14+1))) "
şeklinde olmalıdır. Umarım çözüm olmuştur. Kolaylıklar dilerim.

Ekli dosyalar

• Çözüm.jpg
    Çözüm.jpg
    211.4 KB · Gösterim: 9
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri