• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru İzin Takip Tekrarlan Kullanıcı sayısına göre yeniden düzenleme

cataksu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
13
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Saygı değer ustalarım, yıllar önce hangi excel sitesinden indirdiğimi hatırlamadığım bir izin takip programı vardı. Sorunu çözebilirsem kullanırım diye arşivimdeydi. Bende sorunu çözemediğim için yedeklemiştim. Sorunu, dosyayı hazırlayan arkadaş İZİN TAKİP sayfasında izah etmiş. Ne kadar anlaşılabilir onu bilmiyorum. Çözümü varsa yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Personel Yıllık İzin Takibi.xlsm
    234.5 KB · Gösterim: 19
Merhaba, sizin istediğiniz nedir. Aynı kişi için 50 satır aynı bilgilerin girilmesi mi!, eğer öyle ise çok saçma.

Sayın cataksu ,
Forum mantığı olarak bir dosya ekleyip,
sorun nedir/çözünüz şeklindeki yaklaşım doğru değildir.
Bunun yerine sorunuzu spesifik olarak belirtiniz ve adım adım yeni konu açarak ilerleyiniz.
Örneğin sayfa1 deki A sütunundaki verileri sıralayıp, Sayfa2 deki c sütununa almak istiyorum gibi.
bu çözüldüğünde diğer konuyu açınız.

Sayın cataksu ,
Forum mantığı olarak bir dosya ekleyip,
sorun nedir/çözünüz şeklindeki yaklaşım doğru değildir.
Bunun yerine sorunuzu spesifik olarak belirtiniz ve adım adım yeni konu açarak ilerleyiniz.
Örneğin sayfa1 deki A sütunundaki verileri sıralayıp, Sayfa2 deki c sütununa almak istiyorum gibi.
bu çözüldüğünde diğer konuyu açınız.
Ben sorun nedir? çözün diye emir kipli cümle kurmadım. Hazırlayan sadece Ekli dosyada sorunu anlatmış. Bende mantığını anlamadığım için çözemedim. Ustalarımız yapılan izahtan sorunu çözebilirse sevineceğimi söyledim. Hepsi bu.

Ben sorun nedir? çözün diye emir kipli cümle kurmadım. ....
Öyle bir iddiam olmadı zaten.

Anladığım kadarıyla dosyanın çalışma mantığına
ve kurgusuna siz de hakim değilsiniz.
Hal böyle iken yapılacak bir değişiklik birçok alanda hatayı tetikleyebilir.
Naçizane tavsiyem aktif kullandığınız bir dosya üzerinden değişiklik talep etmenizdir.
Mevcut dosyayı anlamak ve düzenlemek yenisini yapmaktan daha zordur diye düşünüyorum.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Hocam önce teşekkür ederim. Gayem, izah edilen şey anlaşılıp sorun çözülünce, dosyanın arşive kaldırılıp forum üyelerinin istifadesine sunulmasını amaç edinmiştim.
Arşive dosya ekleyenler kendi dosyalarını neden indiremiyor? Çünkü bazen lazım oluyor da onun için sordum.
Başka bir yöntem mi? kullanmamız gerekiyor.
İyi çalışmalar.

Bunujn için bronz üyelik seviyesine yükselmeniz gerekir.

Konuyu okuyanlar

Geri