• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ayse

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, personelin yaşı ve işe giriş tarihine göre takip yapabileceğim bir excell programı var mı acaba

Çözüm
@Ayse Hanım, merhaba, anladığım kadarıyla elinizde örnek bir dosya yok. Bende eskiden yapmış olduğum bir dosyayı revize ederek yüklüyorum. Çoğunlukla formüller kullanılmış olsa da, bir kaç kod da kullanılmıştır.
Yasal zorunluluklara uyulmuştur. Özellikle 18 yaş altı ve 50 yaş üstü personele en az yıllık 20 gün izin hakkı verilmesi.
Ve izin hakkı hangi kriterde daha fazlaysa o rakam baz alınmıştır. Örneğin 52 yaşında bir personelin 20 gün izin hakkı vardır ama o personel 20 yıldır çalışıyorsa hak ettiği izin gün sayısı 26 olacaktır (KIRMIZI SÜTUN)
ÖNEMLİ: Sadece beyaz bölümleri doldurun lütfen.

Sıkıntı olursa bildirin lütfen.
@Ayse Hanım, merhaba, anladığım kadarıyla elinizde örnek bir dosya yok. Bende eskiden yapmış olduğum bir dosyayı revize ederek yüklüyorum. Çoğunlukla formüller kullanılmış olsa da, bir kaç kod da kullanılmıştır.
Yasal zorunluluklara uyulmuştur. Özellikle 18 yaş altı ve 50 yaş üstü personele en az yıllık 20 gün izin hakkı verilmesi.
Ve izin hakkı hangi kriterde daha fazlaysa o rakam baz alınmıştır. Örneğin 52 yaşında bir personelin 20 gün izin hakkı vardır ama o personel 20 yıldır çalışıyorsa hak ettiği izin gün sayısı 26 olacaktır (KIRMIZI SÜTUN)
ÖNEMLİ: Sadece beyaz bölümleri doldurun lütfen.

Sıkıntı olursa bildirin lütfen.

Ekli dosyalar

• İzin tablosu.xlsm
    183.8 KB · Gösterim: 159
Çözüm
excel 2016 bilgisayarımdaki excel sanırım bu nedenle tablo hatalı açılıyor, birde işe giriş tarihini yazdığımda "lütfen geçerli bir tarih" yazın uyarısı veriyor

excel 2016 bilgisayarımdaki excel sanırım bu nedenle tablo hatalı açılıyor, birde işe giriş tarihini yazdığımda "lütfen geçerli bir tarih" yazın uyarısı veriyor
Dosyayı internetten indirdiğiniz için 1 defaya mahsus olmak üzere hata verir. (Hata dediğimiz de korumalı görünüm)
Bir diğer husus, hücreler içersine mantıksal kısıtlamalar yapılmıştır. Örneğin TC kimlik numarası kısmına mutlaka 11 haneli rakam girmelisiniz, aksi takdirde hata verir.
Personelin kullanacağı izin gün sayısına 1-26 arası tam sayı yazmanız gerekir. Harf ya da 45 yazarsanız hata verir.
Tarih olarak da "tarih sabitleyici" kullanıyorsanız sıkıntı olmaz zaten. Örneğin bugünün tarihini gireceksiniz 15.03.2021 şeklinde girmeniz gerekir 15, 3. 2021 yazarsanız hata verir.
Sıkıntı olursa lütfen bildirin.

Sayın @muratgunay48 müsadesiyle,
TC No kontrolüne TC No üretim algoritmasını da ekleyerek hata kontrolü
yaparsak daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın @muratgunay48 müsadesiyle,
TC No kontrolüne TC No üretim algoritmasını da ekleyerek hata kontrolü
yaparsak daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam, bunu koymadım. Bunun userform modelinde koymuştum ama. Çok aşırı teferruat olacaktı. Elbette siz daha iyi bilirsiniz. Koyun derseniz, hemen ekleriz.
Saygılarımla.

Estağfurullah. Konulursa daha şık ve kullanışlı olur. Tercih yine de sizin.

merhaba

maalesef ekteki hatayı almaya devam ediyorum

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-03-25 123358.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-25 123358.png
    36.1 KB · Gösterim: 39
@Ayşe Hanım'a tarih formatının 25.03.2021 şeklinde girilmesi gerektiğini yazdığımı hatırlıyorum. Hücre biçimlendirmesi ile bile yapılır. Dosyada sorun olduğunu düşünmüyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24.8 KB · Gösterim: 17
@muratgunay48 Veri Doğrulama alanında geçerli tarih sınırı 2020 de kalmış.
Teşekkür ederim. Zaten tarihlerle her zaman sıkıntım olmuştur. Ben işimde, çok önemli bir kişiye bülten gönderdim, üzerine 32 Ağustos yazdım.😱

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri