• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İzin başlangıç tarihi Pazar günleri izinli olarak

• Konuyu Başlatan xmenx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Gösterim : 583
Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

xmenx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
45
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ekteki dosyada Userform var izin başlangıç tarihine izin başlangıçı yazdım kaç gün textboxunada kaç gün çıkıcaksa izne onu yazdım izin bitiş tarihini kendisi vericek işe başlama tarihine kendisi otomatik yazıcak şekilde.

Diyelim 12.12.2022 izne çıkış tarihi kaç gün textbox14 gün yazdım pazar günleri saymıcak 27.12.2022 bitiş tarihi 28.12.2022 işe başlangıç tarihi yazıcak . Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• deneme dosya.xlsm
    331.5 KB · Gösterim: 8
aşağıdaki kodu dener misiniz?
TextBox6 çıkıldığında olayı
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Anlayamadığınız yer olursa sorun açıklamaya çalışırız

Hocam Exit(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean) bu olayı change olarak değiştirdim ve boş olup geçince hata veriyordu On error resume next koydum kodun başına şuan sıkıntısız çalışıyor.. Trh Mod olayını ilk defa gördüm hocam normalde WorksheetFunction.WorkDay bu şekilde bulunuyor sanırım iş günleri

Alternatif.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Balta hocam sizin kodda çok güzel çalıştı emeklerinize sağlık

trh mod 7 işlevi gun sayısını 7ye bölerek çıkan sonucun hangi gün olduğunu gösterir
cumartesi =0
pazar=1
...
cuma=6 sonucunu dönderir
if trh mod<>1 demek eğer gün pazar değilse anlamına gelir
hata kontrollerini eklemedim onları sizin eklemeniz kodları anlamada ve kullanmada size yol gösterir
ama bence change yerine exit kullanmanız daha mantıklı
change'de metin her değiştiğinde kod çalışır oysa 14 gün olacaksa siz 1 yazdığında çalışması pek mantıklı olmaz
ama exit kullanırsanız zaten ilgili metin kutusuyla işiniz bittiğinden ilgili metin kutusundan çıktığınızda çalışması daha uygun olur

Değerli açıklamanız için teşekkür ederim daha iyi anladım hocam dediğiniz exit olarak kullanıcam zaten bu şekilde deneyerek yaparak daha iyi ögreniyorum . ama işte sıkışınca mecbur sizin değerli bilgilerinize ihtiyacımız oluyor

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri