• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru İnternetten veri çekme html kodları

ZORT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar iyi akşamlar internet üzerinde veri çekiyorum birçoğunu hallettim ama resimdeki yeri bir türlü çekemedim nasıl yapabilirim? html bilgim zayıf yapamadım bir türlü.

Veri.JPG

askm

Uzman
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
99
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Veri çekmeyi ne ile yapıyorsunuz.explorer ile mi selenium ile mi. Class isminden veri alabilirsiniz.

ZORT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Explorer ile çekiyorum ama yeni yeni öğrendiğim için bu bölümü yapamadım.Tabloları table id ile çektim ama burada takıldım html bilgim çok temel seviyede.

blizzard

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Bende de benzer bir problem var çözemiyorum. Modul 2 deki kod çalıştıramadım Fintables sayfasında Bilanço bölümünde. Bir yardım edebilirseniz sevinirim. Konu açmaya çalışıyorum o da sorun veriyor.

Ekli dosyalar

• ANALIZ.xlsb
    530.3 KB · Gösterim: 13

askm

Uzman
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
99
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
SetCursorPos 2431, 162
bu satır ile mi dosya indiriyorsunuz. Burada web sayfa işlemi içeren kod mevcut değil.
Bu satır sadece mouseyi istediğin konuma getiriyor. Sonrasında Enter tuşuna bastırıyorsun.

blizzard

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
SetCursorPos 2431, 162
bu satır ile mi dosya indiriyorsunuz. Burada web sayfa işlemi içeren kod mevcut değil.
Bu satır sadece mouseyi istediğin konuma getiriyor. Sonrasında Enter tuşuna bastırıyorsun.
HTML sayfasında hangi kodu eklemem gerektiğini bulamayınca bu sefer başka bir çözüm üretmeye çalıştım. Eğer HTML sayfasından direkt kod ile indire bilirsem çok daha iyi olur. Belirttiğim sayfada bu Kırmızı kutu içerisinde ki alanda çalışmasını istiyorum. Benim paylaştığım kodu tamamen değişmekte sakınca yok. Sonuçta çalışmıyor. Bunu yapabilirsem Excel'de geri kalan işlemler çok daha kolay. Eksiğim sadece burası.

Ekli dosyalar

• Screenshot.png
    Screenshot.png
    201.4 KB · Gösterim: 14