Çözüldü İndis ve Kaçıncı (Düşeyara) formüllerini koda çevirmek

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba.
Ekli dosyamda ŞABLON isimli sayfa; okulda açılan kulüp sayısı kadar kendini çoğaltarak yeni sayfalar oluşturuyor.
ŞABLON isimli sayfada B6 dan itibaren yazılan öğrenci numarası, sınıfını ve adı soyadını OKUL ismli sayfadan bulup getiren İNDİS ve KAÇINCI formülleri var.
bu formüller sayfa boyu devam ediyor. Elbette sayfalar çoğaldıkça dosyam hantallaşıyor. Kulüp sayıları 25 - 30 civarında oluyor.
Yapmak istediğim ŞABLON isimli sayfada B6 hücresinden ititbaren yazılacak öğrenci numaralarının karşılığını (Sınıf adı, adı ve soyadı - C ve D sütunu) yazılacak bir kod yardımıyla getirmek. Saygılar.

Ekli dosyalar

• 2023 ÖĞRENCİ KULÜP.xlsm
    597.6 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Tekrar merhaba yukarıdaki işi kod satırında bulup düzelttim. Ancak B sütununa yazılan numara silinince o numaranın getirdiği veriler de silinebili mi? Diyelim ki yanlış bir numara girdik. veriler geldi ama numarayı silsek te verileri ayrıca silmek gerekiyor, Saygılar.
Delete tuşu ile silerseniz çalışır. Çalışmaz ise kitabı açıp tekrar çalıştırın. Ayrıca konuyu açıyorum bi aksilik olursa diye

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,143
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Dener misiniz

Ekli dosyalar

596.3 KB · Gösterim: 10

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Askan teşekkür ediyorum. EĞER mümkünse sarıya boyadığım hücrelerdeki formülleri de koda ekleyebilir miyiz acaba? Saygılar.

Ekli dosyalar

597.8 KB · Gösterim: 1

excelcan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
723
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Askan hocam çözmüş.
Ama hazırladım bir kere.
Boşa gitmesin. :)
Bu da alternatif olsun.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

600.2 KB · Gösterim: 4

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın excelcan Üstadım. Teşekkür ediyorum. Ancak benim açımdan Askan üstadın hqzırladığı kod daha kullanışlı olacak. EĞER zahmet olmazsa Askan üstadın kodlarına 3 nolu mesajımdaki dosya için yardımcı olursanız minnettar olurum. Saygılar.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,143
Excel Versiyonu
Office 365 TR
İnceleyiniz

Ekli dosyalar

• 2023 ÖĞRENCİ KULÜP (1).xlsm
    600 KB · Gösterim: 7

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Üstadım çok güzel olmuş. A sütunundaki öğrenci sıra numaraları için koda nasıl bir SATIR ekleyebiliriz? Saygılar.

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Tekrar merhaba yukarıdaki işi kod satırında bulup düzelttim. Ancak B sütununa yazılan numara silinince o numaranın getirdiği veriler de silinebili mi? Diyelim ki yanlış bir numara girdik. veriler geldi ama numarayı silsek te verileri ayrıca silmek gerekiyor, Saygılar.

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın userx verdiğiniz kod bloğu istediğimi gerçekleştiedi. Teşekkür ediyorum. Müsaadelerinizle Sayın Askan üstadın çok emeği geçtiği için onun kodlarını çözüm olarak işaretleyeceğim. Hepinize teşekkür eder saygılar sunarım.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,143
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Delete tuşu ile silerseniz çalışır. Çalışmaz ise kitabı açıp tekrar çalıştırın. Ayrıca konuyu açıyorum bi aksilik olursa diye

Ekli dosyalar

• 2023 ÖĞRENCİ KULÜP (1).xlsm
    606.3 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar