• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İl merkezleri ve tüm ilçeleri getirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Excelismail

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
47
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı günler.

Ek kısmına eklediğim çalışma sayfasında, bir ili seçtiğimizde örneğin İstanbul il merkezini hem de tüm ilçelerin aynı anda tabloya getirebilir mi?

Ekli dosyalar

• İmsakiye.xlsm
    52.6 KB · Gösterim: 27
Çözüm
Artık 29 da olsa 30 da olsa otomatiğe bağlattım ve for each ile yazılan gereksiz kodları değiştirdim abey.
Denersiniz.Kodlar altta bunu sizin ilçe eklediğiniz dosyaya uygularsınız.
Birde resimdeki gibi boyadığım gibi yaptım sayfa adlarını özelliklerden.

77.png

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Şunu sorayım.Ramazan hep 30 gün oluyor biliyordum.Aklıma takılıp duruyordu bu araştırdım ve bazen 29 oluyormuş.
Ben kodda 30 güne göre ayarladım.29 olursa nasıl olacak?
Bunun cevabı kodda yanılmıyorsam 30 yazmıştım onu bir hücreyede bağlayabiliriz.Hücrede hangisi yazarsa ona göre sonuç gelebilir.
Bu 30 yada 29 için nasıl yapılabilinir?

Şunu sorayım.Ramazan hep 30 gün oluyor biliyordum.Aklıma takılıp duruyordu bu araştırdım ve bazen 29 oluyormuş.
Ben kodda 30 güne göre ayarladım.29 olursa nasıl olacak?
Bunun cevabı kodda yanılmıyorsam 30 yazmıştım onu bir hücreyede bağlayabiliriz.Hücrede hangisi yazarsa ona göre sonuç gelebilir.
Bu 30 yada 29 için nasıl yapılabilinir?
Bu 29 ve 30 gün için aklıma bişey geldi.
Kodun en başında örnek adana için kod çalışır ve tablonun sondaki sayıyı alabiliriz.Mesela 30 Ramazan yazıyorsa 30 a göre 29 yazıyorsa 29 a göre.
Bugün tam düzenleyip dosya eklerim.

Artık 29 da olsa 30 da olsa otomatiğe bağlattım ve for each ile yazılan gereksiz kodları değiştirdim abey.
Denersiniz.Kodlar altta bunu sizin ilçe eklediğiniz dosyaya uygularsınız.
Birde resimdeki gibi boyadığım gibi yaptım sayfa adlarını özelliklerden.

77.png

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• İmsakiye.xlsm
    78.9 KB · Gösterim: 12
Çözüm
Hocam seneye 29 sanırım oruç.
Artık dosyayı seneyede deneriz çalışıp çalışmayacağını :)
Ama önlemini aldık :)
Sizin imsak konu için internetten veri çekmeye merak saldım bu gidişle html,css gibileride öğreneceğim galiba :)

Düzenlediğiniz tablo çevrimiçi verileri alıyor. Sonrada ilçe eklediğim tabloya kopyala yapıştır yapıyorum. Hocam, ilçe eklediğim dosya local den çalıştığı için şart mı eklemem bu kodları? Ayrıca kodlar eklenecekse şuan için onları eklemem şuan beni aşar sanırım. Nasıl ekleyebilirim?

hocam ufaktan ufak, html ve css, javascipt bakıyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri