• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İki Sayfa Arası Veri Aktarımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ustnromr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar bir makro konusunda desteğe ihtiyacım var. Malesef yapay zeka ile sorunumu çözemedim.
1 - DATA sayfasından RESULT sayfasına D sütunundaki verilerin sıfırdan büyük olma koşuluna göre veri aktarmak istiyorum.
2 - Sadece sıfırdan büyük olan satırların RESULT sayfasına kopyalanması gerek.
3 - DATA sayfasındaki tablonun biçimlendirmesini olduğu gibi korumasını istiyorum, renkler, satır yüksekliği, sütun genişliği vs.
4 - DATA sayfasındaki tabloya sürekli yeni veri ekleyebilirim ve her güncellemede RESULT sayfası da bu verilere göre güncellenmeli.
5 - DATA sayfasındaki son satır toplamları içeriyor, RESULT sayfasında da bu satırın aynısı olmalı ama RESULT sayfasındaki verilere göre toplama yapmalı.
6 - RESULT sayfasının ilk satırı da otomatik filtre olmalı.
7 - Hesaplar Güncellenmiştir diye mesa verip, RESULT sayfasına geçmeli.
Dikkat ederseniz G ve H sütunları hatalı transfer ediliyor. Örneğin Deneme-4'ün toplamı 309 ve 249 olması gerekli iken Deneme-3'ün verilerini oraya kopyalıyor. çözebilen olursa çok memnun olurum. Teşekkürler.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• MALZEME TAKİP SİSTEMİ -FİNAL.xlsm
    28.5 KB · Gösterim: 11
Özetle;
DATA sayfası RESULT sayfasına kopyalanacak.
D sütununda 0 olan satırlar silinecek.
Bİtti uyarı mesajı gösterilecek

Kontrol eder misiniz?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Çok teşekkür ederim gayet güzel olmuş elinize sağlık. İki nokta var:
1 - RESULT sayfasında son satıra çerçeve eklemesi gerek
2 - RESULT sayfası ikinci satıra görünümü dondur eklemesi gerek

Artık bunları deneyerek çözeceğim. Emeğinize sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri