Çözüldü Id numarası değişmeden döngü ile Taksit sayısı kadar satır ekleyerek sayfaya kaydetme.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar Herkese sağlıklı günler dilerim.
Dosyada userform.PoliceKaydet formunda bilgileri doldurduktan sonra taksit oluştur dediğimde istenen taksit sayısı kadar bilgi form üstündeki ilgili textboxlara yazdırılıyor. Kaydetme tuşuna bastığımda 1 taksid seçtiğimde kayıt gerçekleşiyor fakat taksit sayısını arttırdığımda taksid sayısı kadar kaydı döngü ile oluşturarak satırlara kaydetmek için döngüyü nasıl kodlamalıyım, işin içinden çıkamadım. Resimlerde Kayıt formundaki bilgilere göre kayıt yapıldığında sayfadaki satırlarda nasıl bir sonuç gerçekleşmesi gerekiyor anlatmaya çalıştım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Screenshot_2.png
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• KT Grup Poliçe Takip.xlsm
    90.4 KB · Gösterim: 12
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    48.9 KB · Gösterim: 7
Çözüm
aşağıdaki kodlar ilk 15 sütun için diğerlerini kendiniz uyarlarsınız
bende textbox*1 dönüşümü, metin kutusu boşken hata verdi o nedenle sayısal alanlarda Val(TextBox_.Value) * 1 kodunu kullandım
tarihlerde sorun çıkarmıyordu o nedenle format komutlarını kullanmadım
Not: kod yenden düzenlenip
newRow = .Cells(.Rows.Count, 1).End(xlUp).row
If Len(.Cells(newRow, 1) & "") > 0 Then newRow = newRow + 1
satırları eklenmiştir
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
cdbl değer girilmediğinde hata veriyor diye biliyorum
Textboxların default değerlerini Özellikler menüsünden 0,00 yaptım. Cdbl olarak sayıları aldım. Kulağı tersten göstererek Sorunsuz olarak istediğim gibi kaydedebildim Halil Hocam. EĞER silmediyseniz son yüklediğim dosyada sayfada hiç veri yokken 3.satırı boş bırakıp tabloya yazmıyor 4.satırdan itibaren kayıtları tablonun dışından başlatıyor. Hiç kayıtlı Veri yokken SATIR boşken neden bunu yapıyor tablo olarak gözüktüğü için yapıyor da çaresi var mı 3 satırdan itibaren kaydetmeye başlamasının. Son çare başlangıçta 3. satıra bir veri giriyorum sonraki kayıtlarım 4 satırdan itibaren tabloya yazılıyor.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Abey dosyayı incelemedim ama Tablo ise find ile son SATIR numara bulunursa bence dediğiniz olur.
Bu kodu bulunca eklerim kafadan yazmak zor bazı parametrelerini.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Bu şekilde de hata veriyor. Neyse çözdüm bir şekilde artık Halil hocam. Uğraşmayın lütfen.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Alttaki kodu bir çalıştırın doğru sonuç verecekmi.Önceki tecrübelerimden çalışır diye biliyorum.Tabii cells önüne sayfa isminid3 ekleyin ben kopyala yapıştır yaptım bir forumdan bulup.

MsgBox Cells.Find("*", , , , xlByRows, xlPrevious).Row

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Birde o sayfada hiçbir veri yoksa yani tamamen boşsa hata vermesi gerek bunun için şartlar yazılabilr .

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Alttaki kodu bir çalıştırın doğru sonuç verecekmi.Önceki tecrübelerimden çalışır diye biliyorum.Tabii cells önüne sayfa isminid3 ekleyin ben kopyala yapıştır yaptım bir forumdan bulup.

MsgBox Cells.Find("*", , , , xlByRows, xlPrevious).Row
Kod:

Ortada tablo bırakmadı Refaz hocam :) Çalıştı ama kayıtları tablonun içine yazamadı tablo ortadan kalktı 3 no lu satırdan başlayarak sayfaya yazdı. Tabloyu uçurdu .:)

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Birde o sayfada hiçbir veri yoksa yani tamamen boşsa hata vermesi gerek bunun için şartlar yazılabilr .
1 ve 2 satırlar dolu 1 üst başlık 2 tabloya çevrilen satırın filtrelenmiş sütun sayıları içeren hali o satırı gizliyorum normalde. Tablonun ilk ve son boş satırı 3. SATIR.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Dosyayı inceledim newRow = .Cells.Find("*", , , , xlByRows, xlPrevious).row ile kod tablo boşsa 22 inci satırı son SATIR olarak buluyor bir bakayım ne varmış orda ayrıca tablonun 2.sütununu gizlemenize gerek yok isimlerini değiştirebilirsiniz yada tablo tasarımdan üst bilgi satırın işaretini kaldırabilirsiniz.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Arşivime baktım alttaki gibi kod olacakmış.

Rich (BB code):

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Yada alttaki gibi genel arar yukardaki ilk sütuna göre buluyordu.
Rich (BB code):

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,868
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
aklıma gelmişken kaydı eklemeden önce taksitlendir düğmesine basılmamışsa taksit hesaplanmadan aktarılabilir o nedenle koda önce taksitlendirme düğmesini çalıştıracak kod da eklenmeli

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Sayın abeyim sonuna neden +1 eklemedin :)
Halil hocam da uyardı o konuda şöyle oldu +1 var dı fakat denemeler yaparken 3 satırı boş geçip 4 satırdan başlayınca sayfaya yazmaya bende +1 kaldırıp bir deneyeyim dedim evet bu sefer 3 satırdan başladı ama bir sonraki sayfaya kaydetme işleminde +1 olmadığı için son dolu satırın üzerine yazdı ilk veriyi. Unutmuşum kaldırmayı.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Benin yazdığım tablo dı ve sizin yazdığınız tablo adı aynı mı?
Kodu sadece kopyalayıp yapıştırın

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar