• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İçi Boş Modülleri Silme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hakki83

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
216
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba

Bazı dosyalarımda 30’dan fazla modül var ve sonradan içlerini sildiğim için bir çoğunun içi boş.

Bunların üzerindeyken Delete’yle silebiliyor olsak çok kolay olurdu doğrusu. Ama yapamıyoruz. Belki de birçok kullanıcı bundan muzdariptir.

Boş modüller yüzünden içinde kod olan modülleri bulmak için çok uğraşıyorum.

Böyle içi boş olan modülleri kodla silebilir miyiz?

Fakat bazı modüllerin içinde, gözle görünmeyen Space veya Tab karakteri kalmışsa; O MODÜLLERİ DE SİLMELİ.

Bazı modülleri de sırf içine notlarımı yazmak için kullanıyorum. Dolayısıyla içleri sadece yeşil renkli satırlarla dolu. O MODÜLLERİ SİLMEMELİ.

…………

Örnek dosyaya göre Modül4 ve Modül6 kalmalı, gerisini silmeli.

Ekli dosyalar

• örnek dosya.xlsm
    12.1 KB · Gösterim: 4
Vakti zamanında bir padişah, ülkesinin en hünerli sanatkârlarını sarayında ağırlamak istemiş, En hünerli sanatkâra 5 kese altın vaat etmiş padişah, her bir yöreden yüzlerce sanatkâr icabet etmiş bu davete, herkesin ayrı bir hüneri varmış, ancak biri varmış ki o güne dek eşi benzeri görülmemiş bir yetenek sahibiymiş, iğne deliğinden bir ipi, bir atışta 10 metreden geçirebiliyormuş, hüner gösterme günü gelmiş, Padişah divanında adam geçmiş karşıya, İğneyi 10 metre ötede tutmuşlar, adam on metre beride, deliği nişanlamış, İpliği atmış, iplik iğne deliğinden bir seferde geçmiş. Padişah çok şaşırmış adamın bu yeteneğine, yanına çağırmış ve bu beceriye nasıl sahip olduğunu sormuş, adam padişahın takdirini kazanma hevesi ile "ta evvelden beri çok çalıştım hükümdarım! iğne deliğinden ipliği 10 metreden geçirebilmek için, çocukluktan beri gecemi gündüzüme katarak çok çalıştım." demiş. Padişah emir vermiş adamlarına; "Tez bu yiğide 5 kese altın verile!" demiş. Adam çok sevinmiş sevinmesine ama padişahın devam eden sözüyle, sevinci kursağında kalmış; "Sonra da, sırtına 50 kırbaç vurula!" demiş padişah hiddetle, adamın korkudan dili tutulmuş. Konuşamıyormuş da "neden bu ceza?" diyen gözlerle padişaha bakıyormuş. Padişah demiş ki: "Söz verdiğim için, bu becerin sebebiyle, sana 5 kese altını veriyorum. Bu yaptığın ne sana, ne de insanlığa yarar sağlar. Gereksiz ve faydasız bir beceri geliştirmek için, boşa vaktini tüketmişsin. Sırtına 50 kırbaç cezası da bunun için!" demiş.

Vakti zamanında bir padişah, ülkesinin en hünerli sanatkârlarını sarayında ağırlamak istemiş, En hünerli sanatkâra 5 kese altın vaat etmiş padişah, her bir yöreden yüzlerce sanatkâr icabet etmiş bu davete, herkesin ayrı bir hüneri varmış, ancak biri varmış ki o güne dek eşi benzeri görülmemiş bir yetenek sahibiymiş, iğne deliğinden bir ipi, bir atışta 10 metreden geçirebiliyormuş, hüner gösterme günü gelmiş, Padişah divanında adam geçmiş karşıya, İğneyi 10 metre ötede tutmuşlar, adam on metre beride, deliği nişanlamış, İpliği atmış, iplik iğne deliğinden bir seferde geçmiş. Padişah çok şaşırmış adamın bu yeteneğine, yanına çağırmış ve bu beceriye nasıl sahip olduğunu sormuş, adam padişahın takdirini kazanma hevesi ile "ta evvelden beri çok çalıştım hükümdarım! iğne deliğinden ipliği 10 metreden geçirebilmek için, çocukluktan beri gecemi gündüzüme katarak çok çalıştım." demiş. Padişah emir vermiş adamlarına; "Tez bu yiğide 5 kese altın verile!" demiş. Adam çok sevinmiş sevinmesine ama padişahın devam eden sözüyle, sevinci kursağında kalmış; "Sonra da, sırtına 50 kırbaç vurula!" demiş padişah hiddetle, adamın korkudan dili tutulmuş. Konuşamıyormuş da "neden bu ceza?" diyen gözlerle padişaha bakıyormuş. Padişah demiş ki: "Söz verdiğim için, bu becerin sebebiyle, sana 5 kese altını veriyorum. Bu yaptığın ne sana, ne de insanlığa yarar sağlar. Gereksiz ve faydasız bir beceri geliştirmek için, boşa vaktini tüketmişsin. Sırtına 50 kırbaç cezası da bunun için!" demiş.

Ahmet hocam fıkra için teşekkürler.

Hocamız olarak, açtığım konuyla ilgili, oluşturabileceğiniz bir kodunuz eğer var ise;

Denemek isterim.

Bu arada Modül 6 da boş statüsündedir.
Hakkısınız Ali Öz hocam.
Sonradan bunu ben de fark edip, aynı şeyi düşünmüştüm.

Tam istediğim gibi bir kod yazdınız. Emeğinize sağlık değerli hocamız. Teşekkürler.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri