Çözüldü hücreye veri girildiğinde başka sayfadaki belirtilen hücreye yazsın

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhabalar. Bir hakediş dosyam var, C 69 satırına veri girildiğinde "Hakediş Özeti 3" sayfasındaki A sütunu Ocak ise Ocakın karşısındaki E sütununa C69 hücresine girilen veriyi yazsın, Şubat ise onun karşısına yazsın, yapılabilirmi bilmiyorum, yardımlarını bekliyor, kolay gelsin diyorum. Dosyam ektedir.

Ekli dosyalar

• SERVİSSAN FİRMASI PERSONELİ KASIM 2021.xlsx
    734.6 KB · Gösterim: 11

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Herkese merhabalar. Bir hakediş dosyam var, C 69 satırına veri girildiğinde "Hakediş Özeti 3" sayfasındaki A sütunu Ocak ise Ocakın karşısındaki E sütununa C69 hücresine girilen veriyi yazsın, Şubat ise onun karşısına yazsın, yapılabilirmi bilmiyorum, yardımlarını bekliyor, kolay gelsin diyorum. Dosyam ektedir.
Tam anlam veremedim. E sütunu sayılardan oluşmakta E26 ya şunu yazarsanız bu ay kasımsa yazar değilse yazmaz:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Şunu yapmak istiyorum, "fatura" sayfasındaki C 70 hücresine rakam yazdığımda bu yazılan rakamı fatura sayfasındaki B2 satırındaki ayla karşılaştırıp, "Hakediş Özeti 3" sayfasındaki aynı ayın hizasına gelen E hücresine yazsın. mümkünmüdür.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Şunu yapmak istiyorum, "fatura" sayfasındaki C 70 hücresine rakam yazdığımda bu yazılan rakamı fatura sayfasındaki B2 satırındaki ayla karşılaştırıp, "Hakediş Özeti 3" sayfasındaki aynı ayın hizasına gelen E hücresine yazsın. mümkünmüdür.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
E4 hücresine kodu yapıştırıp aşağıya doğru çekin bir inceleyin. Yalnız diğer aylar boş gelir. EĞER kalıcı olmasını istiyor ve bu işlemi ayda bir kez yapıyorsanız(veya en son hesap edileni yazdırmak istiyorsanız). Makro ile çözülür hücrede o ay yaptığınız işlem kalıcı kalır. (E hücresi için)

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Dosya ekte, siz yazarmısınız makroyu

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Kod:
E4 hücresine kodu yapıştırıp aşağıya doğru çekin bir inceleyin. Yalnız diğer aylar boş gelir. EĞER kalıcı olmasını istiyor ve bu işlemi ayda bir kez yapıyorsanız(veya en son hesap edileni yazdırmak istiyorsanız). Makro ile çözülür hücrede o ay yaptığınız işlem kalıcı kalır. (E hücresi için)
Önceki formül getiriyor, ancak ay değişince veri siliniyor

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Bir Excel tablom var, tablonun C sütununun bazı satırlarında cümlelerin içerisinde "Fark" yazmaktadır. Fark yazan satırların hizalarındaki F sütununda bulunan sayıları nasıl toplatırım.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Dosya ekte, siz yazarmısınız makroyu
İlk açılışta makroları etkinleştirin. Fatura sekmesinde C70 hücresine bir rakam girip olayı Hakediş Özeti 3 de kasım ayında görebilirsiniz

Ekli dosyalar

• SERVİSSAN FİRMASI PERSONELİ KASIM 2021 (1).xlsm
    750.4 KB · Gösterim: 7

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Kod:
formül kullanacaksanız bu şekilde kullanın diğer formül yıl dikkate almaz bu formül alır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Formül Çalışmadı, Bun şunu demek istedim: Bir hakediş dosyam var, "fatura" sayfasında C 69 satırına veri girildiğinde "fatura" sayfasının C2 hücresindeki tarihe baksın "Hakediş Özeti 3" sayfasındaki A sütunundaki aynı tarihi bulup hizasındaki E hücresine getirsin ve kalıcı olsun.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Formül Çalışmadı, Bun şunu demek istedim: Bir hakediş dosyam var, "fatura" sayfasında C 69 satırına veri girildiğinde "fatura" sayfasının C2 hücresindeki tarihe baksın "Hakediş Özeti 3" sayfasındaki A sütunundaki aynı tarihi bulup hizasındaki E hücresine getirsin ve kalıcı olsun.
1-Fatura C69 hücreniz harflerden oluşuyor galiba C70 hücreinden mi bahsediyorsunuz?
2-Kalıcı olmasını yani "Hakediş Özeti 3" E hücrelerinin kalıcı olmasını istiyorsanız makro kullanmanız gerekir. Çünkü girdiğiniz(Fatura c70 veya c69 ) hücresini her ay veya belirli peryotlarla değiştireceksiniz. Bu ay kasım ayına girecek gelecek ay aralık ayına girecek. Bu yüzden E hücrelerinde kalıcı olmasını istiyorsanız paylaştığım makrolu dosyayı kullanmalısınız.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Makro ile "fatura" sayfasında F 67 hücresindeki veriyi "fatura" sayfasının C2 hücresindeki tarihe baksın yine "fatura" sayfasındaki “I” sütunundaki aynı tarihi bulup hizasındaki “J” hücresine getirsin ve kalıcı olsun için örnek dosyayı tekrar yüklüyorum.

Ekli dosyalar

• Makro için örnek dosya.xlsm
    758.9 KB · Gösterim: 7

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Makro hep aynı hücreye veri getiriyor, tarih değişse de

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Makro ile "fatura" sayfasında F 67 hücresindeki veriyi "fatura" sayfasının C2 hücresindeki tarihe baksın yine "fatura" sayfasındaki “I” sütunundaki aynı tarihi bulup hizasındaki “J” hücresine getirsin ve kalıcı olsun için örnek dosyayı tekrar yüklüyorum.
Bir inceleyin bu şekilde kullanabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• Makro için örnek dosya.xlsm
    758.2 KB · Gösterim: 7

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Bu dosyada herhangi bir işlem göremedim, açıklama yazarmısınız

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Yine çalışmadı, yapılan işlem (formül yada Makro) burada gösterebilirmisiniz, teşekkürler

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,146
Excel Versiyonu
Office 365 TR
çalıştığını gösterir video :

Ekli dosyalar

• change.gif
    change.gif
    321 KB · Gösterim: 12

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
40
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Evet çalıştırdım, ancak makronun nerede olduğunu bulamadım, aynı dosyada başka yerlerde de kullanmak istiyorum, paylaşırmısınınz, teşekkür ededrim, elinize emeyinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar