Çözüldü Hücreye bağlı değişen sütun rengi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Onurovski

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, üsteki hücreye bağlı olarak (koşulu biçimlendirmeye göre renk değiştiriyor) altındaki sütunun aynı renk olmasını istiyorum (hücre birleşik hücredir). Böylelikle her ayım değişen cumartesi pazar günleri renklenecek, mesai saatlerini ona göre hesaplayacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (biçim boyacısı, hücre koşullu biçimlendirildiğinden, boş sütunu renklendirmiyor) örneğin cumartesi 6. 6 sarı renk. Altındaki sütunun da buna göre sarı olmasını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• İmalat 2023.07.xlsx
    34.3 KB · Gösterim: 4

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Merhaba . Dosyanıza şöyle bir baktım ama istediğiniz şeyin ne olduğunu maalesef anlayamadım. Zannedersem takvim sayfasındaki 4. satırdaki C4:BK4 aralığındaki 1-31 arası sayılar herhangi bir ayın günlerini ifade ediyor. Bu günlerden hangileri cumartesi pazar kabul edilecek. Her ay bunlar değişmeli değil mi? Bu satırı bu şekilde değil de tarih formatında yaparsanız çözüm olabilir.

Onurovski

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Evet o sayılar takvimin günleri. Farkettiyseniz sarı cumartesi, turuncu pazar. Kırmızı resmi tatil. Renklere göre toplayan bir makro var. Aslında bu Excel de yok ancak haftasay ile günlere değer verip, 6yı sarı 7 yi turuncu (koşullu renklendirme) ile yaptım. Ancak tek hücre o renk oluyor. Ben bütün sütunun olmasını istiyorum. Böylelikle mesela ağustos yazdığımda otomatik olarak o ay içindeki cumartesi ve pazar renklenecek ve bunu manuel yapmak zorunda kalmıyacağım.

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,526
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Ay bilgisini nasıl alınacak

Onurovski

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
B7 deki tarih değiştiğinde cumartesi ve pazar renkleri değişiyor ancak ben sütundaki renklerin de değişmesini istiyorum. Biçim boyacısı ile olmuyor çünkü hücreler boş.Renklere göre mesai saati hesaplıyorum .

Ekli dosyalar

• İmalat 2023.07-1.xlsx
    14.8 KB · Gösterim: 1

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,526
Excel Versiyonu
Office 365 TR
deneyiniz

Ekli dosyalar