• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Hücredeki isme göre Başka Excelden Veri Çekme

cscakmakci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
İyi günler. Ek'te göndermiş olduğum "ANALİZ" klasörü içerisinde "Tablo" isimli excel çalışma kitabının "Sayfa1" çalışma sayfasında isimler yazmakta. Ve "ANALİZ" klasörü içerisinde bu hücrelerle aynı isimde klasörler ve bu klasörler içerisinde yine aynı isimde excel çalışma kitapları mevcut.
Benim yapmak istediğim şey. "Tablo" isimli excel çalışma kitabının "Sayfa1" çalışma sayfasının "A" sütununda yazdığım isimlere göre aynı isimdeki klasör içindeki aynı isimli excel sayfasından veri çekmek istiyorum. "A" sütununda alt alta birden fazla isim olacağı için bu değişkeni nasıl tanımlayabilirim? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ANALİZ.zip
    2.6 MB · Gösterim: 8
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sayın musapekel çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık. Size birşey daha sormak istiyorum.
Analiz çalışma kitabının A sütununda bulunan her isimin B, C, D, E,.... sütununa kendi klasöründen veri çekmek istiyorum. Onu nasıl yapabilirim? Saygılarımla.

Sayın musapekel çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık. Size birşey daha sormak istiyorum.
Analiz çalışma kitabının A sütununda bulunan her isimin B, C, D, E,.... sütununa kendi klasöründen veri çekmek istiyorum. Onu nasıl yapabilirim? Saygılarımla.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Sayın musapekel affınıza sığınarak;
Ben yapmak istediğimi tam olarak izah edemedim. Konuyu açarken göndermiş olduğum klasör içerisinde Analiz.xlsm çalışma kitabında yapmak istediğim şey şu. Orda A2 sütunundan itibaren aşağıya doğru isimler olacak. Her ismin bir klasörü ve klasör içerisinde aynı isimde .xlsm uzantılı çalışma kitabı var.
Örnek: Analiz klasöründe "A2" sütunundan itibaren aşağıya doğru 10 tane isim var. Her isimin B, C, D, ...... sütunlarına kendi klasöründe bulunan .xlm uzantılı dosya içerindeki "DEĞERLENDİRME" sayfasından veri çekeceğim. A2 sütununda ASELS var diyelim. B2 sütununa ASELS.xlm "DEĞERLENDİRME" sayfasından "D3" hücerisinin gelmesini istiyorum. C2 sütununa ASELS.xlm "DEĞERLENDİRME" sayfasından "D13" hücerisinin gelmesini istiyorum. D2 sütununa ASELS.xlm "DEĞERLENDİRME" sayfasından "D13" hücerisinin gelmesini istiyorum. gibi...
Yukardaki durum A3te THYAO varsa onun içinde geçerli olsun. Teşekkürler.Saygılar

Sayın musapekel affınıza sığınarak;
Ben yapmak istediğimi tam olarak izah edemedim. Konuyu açarken göndermiş olduğum klasör içerisinde Analiz.xlsm çalışma kitabında yapmak istediğim şey şu. Orda A2 sütunundan itibaren aşağıya doğru isimler olacak. Her ismin bir klasörü ve klasör içerisinde aynı isimde .xlsm uzantılı çalışma kitabı var.
Örnek: Analiz klasöründe "A2" sütunundan itibaren aşağıya doğru 10 tane isim var. Her isimin B, C, D, ...... sütunlarına kendi klasöründe bulunan .xlm uzantılı dosya içerindeki "DEĞERLENDİRME" sayfasından veri çekeceğim. A2 sütununda ASELS var diyelim. B2 sütununa ASELS.xlm "DEĞERLENDİRME" sayfasından "D3" hücerisinin gelmesini istiyorum. C2 sütununa ASELS.xlm "DEĞERLENDİRME" sayfasından "D13" hücerisinin gelmesini istiyorum. D2 sütununa ASELS.xlm "DEĞERLENDİRME" sayfasından "D13" hücerisinin gelmesini istiyorum. gibi...
Yukardaki durum A3te THYAO varsa onun içinde geçerli olsun. Teşekkürler.Saygılar
Denermisiniz.

Kod:

Alternatif.
ANALİZ klasörünün içine yapıştırınız.

Ekli dosyalar

• TABLO.xlsm
    23.3 KB · Gösterim: 11

Konuyu okuyanlar

Geri