Çözüldü Hücredeki Değerlerden Ortak Olanları Çıkarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
68
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Herkese Hayırlı Ramazanlar bu örnek 365 versiyonuna göre yapılmış olup Evde 365 ofiste 2016 kullanıyorum eski versiyonlara göre yapabilirmisiniz Eski versiyonlara göre yapabilirmisiniz .İyi günler dilerim .

Ekli dosyalar

• Hücredeki Değerlerden Ortak Olanları Çıkarma (1).xlsx
    12.5 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Evet...
Ancak vakit bulabildim...
Son güncellemeyle, ARALIKBİRLEŞTİR işlevinin Excel2016 ya eklendiğini ama METİNBİRLEŞTİR işlevinin Excel2016 da olmadığını düşünüyorum.

Çözüm şöyle...
R138.png

Yüksek ihtimalle, Formüller DİZİ Formül olabilir. CTRL + SHIFT + ENTER ile denersiniz... Benim, Deneme şansım yok maalesef.

XMLFİLTRELE işlevi Excel2013 ve üzeri versiyonlarda mevcut.

ARALIKBİRLEŞTİR işlevi ile
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu işlem ile yapılıp, sonuca dikkat edildiğinde extra bir virgül var. Önemsiz denilirse böylece kalabilir. Yok o virgül de...

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,490
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konu harici Bir soru,
Excel2016 da ARALIKBİRLEŞTİR işlevi mevcut mu?

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,490
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Teşekkürler...
Excel2016 da bulunmayıp, Excel2019 da bulunan
İLKEŞLEŞEN
ARALIKBİRLEŞTİR
METİNBİRLEŞTİR
ÇOKEĞER
işlevlerinin
son güncelleme ile Excel2016 ya da eklendiğini okumuştum...

EĞER METİNBİRLEŞTİR ya da ARALIKBİRLEŞTİR işlevleri 2016 da yoksa sorunuzun çözümünü makro çözüm olarak arayın derim...

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
68
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Teşekkürler...
Excel2016 da bulunmayıp, Excel2019 da bulunan
İLKEŞLEŞEN
ARALIKBİRLEŞTİR
METİNBİRLEŞTİR
ÇOKEĞER
işlevlerinin
son güncelleme ile Excel2016 ya da eklendiğini okumuştum...

EĞER METİNBİRLEŞTİR ya da ARALIKBİRLEŞTİR işlevleri 2016 da yoksa sorunuzun çözümünü makro çözüm olarak arayın derim...
Makroda olabilir Bazı 2016 versiyonlarda var aralık yada metin birleştir ile yapabilirmisiniz iyi akşamlar

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,490
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Tamam..
Şu anda acil yapmam gereken işlerim var. Gece yaparım...

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,490
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Evet...
Son güncellemeyle, ARALIKBİRLEŞTİR işlevinin Excel2016 ya eklendiğini ama METİNBİRLEŞTİR işlevinin Excel2016 da olmadığını düşünüyorum.

Çözüm şöyle...
R138.png

Yüksek ihtimalle, Formüller DİZİ Formül olabilir. CTRL + SHIFT + ENTER ile denersiniz... Benim, Deneme şansım yok maalesef.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu işlem ile yapılıp, sonuca dikkat edildiğinde extra bir virgül var. Önemsiz denilirse böylece kalabilir. Yok o virgül de kaldırılsın denilirse üstte verilen formülü bir kez daha çalıştıran bir formül yazılır. (Dosyaya ekledim incelersiniz.

METİNBİRLEŞTİR işlevi ile
Kod:

ya da Excel2013 ve üzeri versiyonlarda çalışmak üzere, METİNBİRLEŞTİR işlevinin yerine kullanılacak KTF ile
önce KTF
Kod:

ve KTF kullanılarak
Kod:

Dosya ektedir... İncelersiniz...

Ekli dosyalar

• Hücredeki Değerlerden Ortak Olanları Çıkarma.xlsm
    17.3 KB · Gösterim: 2
Çözüm

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
68
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Evet...

Çözüm şöyle...
Ekli dosyayı görüntüle 24670

Kod:
Bu işlem ile yapılıp, sonuca dikkat edildiğinde extra bir virgül var. Önemsiz denilirse böylece kalabilir. Yok o virgül de kaldırılsın denilirse üstte verilen formülü bir kez daha çalıştıran bir formül yazılır. (Dosyaya ekledim incelersiniz.

METİNBİRLEŞTİR işlevi ile
Kod:

ya da Excel2013 ve üzeri versiyonlarda çalışmak üzere, METİNBİRLEŞTİR işlevinin yerine kullanılacak KTF ile
önce KTF
Kod:

ve KTF kullanılarak
Kod:

Dosya ektedir... İncelersiniz...
Çok teşekkür ederim hocam Allah sizden razı olsun selamlar iyi geceler hayırlı ramazanlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar