• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücrede aranan kelimenin kaçıncı kelime olduğu bilgisi için KTF

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Galapagos

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
353
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
Yeni kurulan bir forum olmasına rağmen oldukça başarılı çözümlerin sağlandığı bir forum olma yolunda. Ben de getirilen çözümleri görünce bir konuda yardım rica ediyorum. Hücredeki kelime sayısını bulmak için KTF var. Ama benim istediğim / aradığım kelimenin KAÇINCI kelime olduğunu bulmak için KTF bir KTF arıyorum.
Örneğin:
A1 = "Excel 365 versiyonunda sırala fonksiyonu vardır." yazıyor. "SIRALA" kelimesinin SOLDAN ve / veya SAĞDAN kaçıncı kelime olduğunu bulmak istiyorum.

Teşekkürler, sağlıklı günler

Deneyiniz. (Formül ile)
Soldan Kaçıncı olduğu;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sağdan Kaçıncı olduğu;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Örnek bir KTF oluşturdum. Dener misiniz?

CSS:

Birinci parametre metnin tamamı, ikinci parametre aranacak kelime, 3. parametre ise sağdan ve soldan olması ile ilgili olan parametre.
3. parametre boş bırakılabilir, boş bırakılırsa default olarak soldan sayar, boş bırakılmayıp doldurulursa;
1 yazarsanız soldan, 2 yazarsanız sağdan sayar.

Son düzenleme:
Çözüm
Örnek bir KTF oluşturdum. Dener misiniz?

CSS:

Birinci parametre metnin tamamı, ikinci parametre aranacak kelime, 3. parametre ise sağdan ve soldan olması ile ilgili olan parametre.
3. parametre boş bırakılabilir, boş bırakılırsa default olarak soldan sayar, boş bırakılmayıp doldurulursa;
1 yazarsanız soldan, 2 yazarsanız sağdan sayar.
SAĞDAN kısmında bir düzeltme gerekiyor sanırım
1617189459915.png

Evet test etmeden göndermiştim. Şimdi gerekli düzeltmeyi yaptım ve gönderiyi düzenledim. Düzenlenmiş hali ile çalışıyor gibi görünüyor. Uyarınız için teşekkür ederim.
kodu güncellediniz mi acaba ?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri