• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü hücrede açıklama yoksa uyarı versin

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Miraga

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
630
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhablar
c sütununda rakamlar var ve d sütunundada açıklama kısmı var

1) c sütununda rakam varsa d sutunda açıklama olmak zorunlu
eğer c de rakam varsa fakat d de açıklama yoksa a7 hücresinde eksik açıklama mevcut diye uyarı versin (sarı renkl ile temsili gösterdim)

2) c de rakam yoksa de açıklama olmak zorunda değil (yeşil renk ile temsili gösterdim
yardımcı olabilirseniz sevinirim
iyi çalışmalar
1656070397245.png

Çözüm
Sn. siyar0044 #9 nolu mesajı incelediniz mi bilmiyorum ama ilk sorduğunuz soru fazlasıyla çözülmüş durumda ama soru içinde değişiklik yapıp duruyorsunuz. Farklı istekleriniz için yeni konu açıp sorunuzu sorarsanız daha iyi olur. Ayrıca sorduğunuz sorularda foto yerine örnek dosya paylaşmanız daha iyi olur. Sorununuza yardımcı olmak isteyenler ekseriyeten sizin dosyanızın bir benzerini oluşturmakla zaman kaybetmez. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.

PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
a7 hücresine bu formülü yazın. ac olarak görünen açıklama alanını seçip isim verdim. Ben 6. satıra kadar seçtim sizdeki ne kadar ise ona göre seçersiniz.

Merhabalar
dediğinizi yapmaya çalıştım ama sanırım ama dediğinizi tam anlayamadım yada birşeyleri ters yaptım malesef :)

Ekli dosyalar

• deneme.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 5
A5 hücresine yazıp diğer hücrelere uyarlayar mısınız...
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

ilginiz için teşekkür ederim
her satırda gözükmesinden ziyade uymayan bir koşul varsa sadece a7 hücresinde uyarı vermesini hedeflemiştim

Kod olarak düzenledim kontrol edin kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    15 KB · Gösterim: 3
Merhaba A7 Hücresine Bu formülü yazarsanız açıklamalarda eksiklik var ise açıklama eksik diye yazar yoksa tamam der.

Kod:

Merhaba A7 Hücresine Bu formülü yazarsanız açıklamalarda eksiklik var ise açıklama eksik diye yazar yoksa tamam der.

Kod:
ilginiz için tşk ederim
ancak bu formülde şöyle bir sıkıntı var
diyelimki aşağıdaki resim gibi durumlarda hata veriyor
1656156754136.png

Kod olarak düzenledim kontrol edin kolay gelsin.
tablonun revize edilmesi gerekti malesef
satır üzerinde tutar1 veya tutar2 nin dolu olması durumunda açıklama mutlaka olmalı şeklinde nasıl revize edebiliriz acaba

1656159121703.png

Bu örneği baştan gönderseydiniz daha iyi olamaz mıydı.

Sn. siyar0044 #9 nolu mesajı incelediniz mi bilmiyorum ama ilk sorduğunuz soru fazlasıyla çözülmüş durumda ama soru içinde değişiklik yapıp duruyorsunuz. Farklı istekleriniz için yeni konu açıp sorunuzu sorarsanız daha iyi olur. Ayrıca sorduğunuz sorularda foto yerine örnek dosya paylaşmanız daha iyi olur. Sorununuza yardımcı olmak isteyenler ekseriyeten sizin dosyanızın bir benzerini oluşturmakla zaman kaybetmez. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri