• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücre İçerisinde rakamları toplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

segolayn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba

A1 Hücresinde 5,5MK,
B1 Hücresinde 5MK,
Formül Sonucu : 10,5 göstersin

yazmakta. Sağdan fonksiyonu, parçala fonksiyonu kullandım ama toplamını alamadım.

#Value hatası veriyor ama
MK, virgül işaretiymiş sebebi teşekkür ederim oldu

Formül çalışıyor ama şunu yapmak istiyorum

H11:AL92 aralığında
Hücrelerin içersinde
0,5MK;
5MK,
Yazdığında fonksiyon çalışsın diyorum yani

HTML:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yaptığımda çalışmıyor

Sorukarınızda örnek excel dosyası paylaşmanız daha iyi olur. Aralıkları kendinize uyarlarsınız. Şöyle deneyin. Dizi formülüdür.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Bu Formül Çalışmadı sonucu ver
Sorukarınızda örnek excel dosyası paylaşmanız daha iyi olur. Aralıkları kendinize uyarlarsınız. Şöyle deneyin. Dizi formülüdür.

Kod:

Bu Formül sonuç vermiypr ( ctr+Shift) yapıldı

Evet yaptım
=ArrayFormula(TOPLA.ÇARPIM(EĞERHATA((SAĞDAN(H11:AL92;2)="MK,")*YERİNEKOY(H11:AL92;"MK,";"");0)))

E tabloda kullanıyorum başka dizi formülleride var onlar çalışıyor ama bu çalışmadı

segolayn Normal Excel kullanıyorum... Etablo kullanmıyorum.. Her ne kadar Etablo ile Excel birbirine çok benzer olsa da... Orada formüllerin çalışma prensibi ve isimleri normal excele göre farklı olabiliyor.. O yüzden sorularınızı sorarken soru Başlığınıza yada soru açıklamalarınıza Etablo için yazılacak formül arıyorum derseniz iyi olur. Ona göre E tablo kullanan arkadaşlar (tabi etablo kullanan var ise) yardımcı olurlar.

VetExc

Bu Fonksiyon oldu. Excel ve e -tabloda çalıştı Sorun çözüldü

=TOPLA.ÇARPIM(EĞERHATA((SAĞDAN(H11:AL92;3)="MK,")*YERİNEKOY(H11:AL92;"MK,";"");0))

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Paylaştığım Aynı formül zaten sadece Tırnak işaretleri içinde MK yerine MK, yazılıyor. Virgül olduğu içinde sağdan 3 hane alınıyor. İşte o yüzdendir ki sorular sorulurken örnek excel dosyası paylaşılırsa sorular daha NET anlaşılır. Sorularda fazladan yazışmalar gerçekleşmez. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri