• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücre Değerine Göre Sayfada Filtreleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Utekiner

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
14
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Resimdeki sütunların 1.inci satırlarına örneğin A1 sütununa 01.01.2022 yazmam durumunda ilgili satırlardaki A-T arasında verileri filtreleme istiyorum.

Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz.

resim_2022-02-10_193028.png

Merhaba,
Ek eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• il_ilce_semt_mahalle_koye0.xlsx
    1.8 MB · Gösterim: 16
Örnek dosya ektedir kendi dosyanıza uyarlayabilirsiniz kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Gelişmiş Filtreleme.xlsm
    17.9 KB · Gösterim: 22
Çözüm
Öncelikle teşekkür ederim. Aslında benim isteğim, A1 - T1 sütunlarına ait B1 bölümüne bir değer girdiğimde sadece o değere ait verilerin kalmasını istiyorum. Sildiğim durumda da eski haline gelmesini istiyorum. Ekteki örnekler gibi Gelişmiş Fİltreleme kullanıyorum. Benim isteğim daha farklı...

örnek dosyanız üzerinden isteğinizi anlatırsanız daha iyi anlayabileceğimi düşünüyorum Utekiner

Böyle bir kod mu ?
Bir butona tayıp dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam aslında istediğim şu,

A1:T1 aralığındaki sütunların herhangi birine bir veri yazıldığında örneğin E1 Ahmet yazdığımızı düşünün E sütununda kaç tane Ahmet var ise, o satırların A-T bilgilerini filtreleme istiyorum. Buton olarak değilde sayfayada aktif olarak yapmak istiyorum. A1-H1 arasındaki sütuna ne yazarsam yazayım filtrelesin silince de normal haline gelsin.

Bir nevi Otomatik Fİltreleme

Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Hocam aslında istediğim şu,

A1:T1 aralığındaki sütunların herhangi birine bir veri yazıldığında örneğin E1 Ahmet yazdığımızı düşünün E sütununda kaç tane Ahmet var ise, o satırların A-T bilgilerini filtreleme istiyorum. Buton olarak değilde sayfayada aktif olarak yapmak istiyorum. A1-H1 arasındaki sütuna ne yazarsam yazayım filtrelesin silince de normal haline gelsin.

Bir nevi Otomatik Fİltreleme

Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.
Zaten attığım örnek dosya bu istediğinizi dinamik olarak yapıyor.

Konu çözüme kavuşmuş ama bende konuyla alakasız başka bir çalışma yapıyordum. Bu konuyu görünce çalışmaya göre uyarladım.

A1:Q1 aralığında 1.satırda hücrede yapılan aramayı filtreler. Hücreyi silince filtrelemeyi kaldırır. İşinize yaraması dileğiyle.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• il_ilce_semt_mahalle_koye0-1.xlsb
    828.1 KB · Gösterim: 19
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri