• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Her Bir Ay Icin Tek Tek Veri Girmek Istemiyorum.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

shipowner

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 EN
Konuyu Başlatan
Selam arkadaslar, kendime bulundugum sehirdeki marketlerin hangi donem hangi sebzeyi kimden tedarik ettigini arastiracagim ve raporlayacagim bir calisma yapiyorum.
Bazi seyleri hallettim fakat soyle bir sorunum var.
Mesela Migros market Domatesi X Fresh isimli tedarikciden tedarik ediyor. (Buraya girise kadar okayim.)
Fakat bunu Sadece bir ay degil, yilin 8 ayi boyunca ayni tedarikciden tedarik ettigini dusunun. (Burada isler karisiyor)
Bu durum benim kaynak/veriler bolumunde 8 farkli veri sokmam gerektigi anlamina geliyor.

Giriyorum veri bolumune ve Company Kismina Migros yaziyorum, Product kismina Tomato yaziyorum ve Month kismina Ocak yaziyorum. Bunu tam 8 defa ayni sekil yazip sadece Month kismini 8 kere degistiriyorum.
1618655729721.png

Bu saydigimi tek bir girisle nasil yapabilirim, kod olur interaktif bir sey olur ya da ne olursa. Veri girisi yaparken Migros diyip, tedarikciyi secip birden fazla AY`i nasil tek seferde secerim. Yardimci olmaniz dilegiyle. Iyi calismalar.

(Bu arada verileri Pivot Table olarak aktardigim icin, girilen degerler raporda da anlasilabilir olmali. Yani bir yeri duzeltip diyer yeri bozmamaliyiz.)

Ekli dosyalar

• Worksheet Market Researching.xlsx
    34.2 KB · Gösterim: 13
7 yazan yeri değiştirirseniz ve ayları 12. aya kadar getirirseniz 12. aya kadar doldurabilir eğer daha fazla olsun isterseniz koda ilave yapmak gerekir

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri