• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Güncelleme Hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
761
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Güncelleme yaparken bir mantık hatası yapıyorum. Destek rica ediyorum.

1663098692462.png

Aynı satırda ürün kodu textboxında yazan veriye eşit aynı ürün kodu varsa güncelleme yapılabilecek, seçilen satır haricinde diğer satırlarda ürün kodu textboxında yazan veri varsa güncelleme yapmayacak.

Örneğin; A101 KİREMİT verisinin bulunduğu satır çift tıklanıp textboxlara alınyor. Satırda fiyat değişikliği yapınca güncelleme yapılabilecek.

A101 KİREMİT verisinin A101 olan ürün kodu A100 olarak güncellenmek istenirse listede varsa uyarı verecek. Listede o kayıt yoksa güncelleme yapılabilecek.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ÜrünKartı.xlsb
    116.4 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Bulunan verinin satır numarasını ile listboxtan seçilen verinin satır numarası aynı ise işlem yapma, değilse uyarı ver olacak algoritma.

Şimdi toparladım aklımda.

Edit: Aşağıdaki kod satırıyla istediğimi tam olarak yaptım. İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
C-like:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Güncelleme ve ekle butonlarındaki kodların en başına bu kodu ekle incele dönüş yap programın bende hata verdi deneyemedim.

Yusuf43 bu kod yeni kayıt yaparken çalışıyor problem yok.
Güncelleme yaparken farklı bir durum var.

Aynı satırda güncelleme yaparken, güncelleme yapilan satırda ürün kodu guncellenmek istendiğinde bu ürün kodu aynı satırda ise guncelleme yapılacak. Ama guncellenmek istenen ürün kodu daha önce başka bir satırda kullanildiysa uyarı verecek. İstediğim bu.

Yani guncellenecek satır haricinde bulunan satır numaralarini kontrol etmesi gerekli.

Gönderdiğim kod aynı ürün kodu varsa uyarı veriyor ama programında anlayamadığım bir hata kaynağı var deneyemedim.

Güncelleme yaparken guncelle dediğimde yollladiginiz kod ile yine hata alacağım. Çünkü sayfada aynı kayıt var.Sadeece fiyat güncellemesi yapacak olsamda listede bu ürün var uyarısı alacagim

Kontrol seçilen satır numarası haricinde olan satırlarda yapılmalı.

Örneğin listboxtan seçtiğimiz satır A3 te ise A3 haricinde diğer satırlarda ürün kodu textboxinda yazan veriyle karşılaştırarak. Seçilen satır numarası işin içinde olmayacak.

Bulunan verinin satır numarasını ile listboxtan seçilen verinin satır numarası aynı ise işlem yapma, değilse uyarı ver olacak algoritma.

Şimdi toparladım aklımda.

Edit: Aşağıdaki kod satırıyla istediğimi tam olarak yaptım. İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Kod:

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri