• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Grafikteki eksenlerde tarihler görünmüyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bekolinux

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
merhaba herkese
ekteki excelde ve fotoda. butona bağlı kodları çalıştırınca grafik verisindeki tarihler fotodaki gibi 00/mm/2023 oluyor.
bu nasıl bir sorun anlamadım. başka bir excel dosyası açınca yani sanırım excel kendini refresh edince tarihler geliyor
bu sorunu nasıl giderebilirim

verileri seçmek için tarih alanına tıklıyorum ve tarih seçici geliyor
tarih seçtikten sonra kodlar çalışıyor ve grafik verisindeki tarih okunmuyor

kodlarla sorun çözülürse bana uyar.
çünkü mail gönderiyorum ve tarihlerin 00/mm/2023 gibi olması büyük sorun

tarihler her zaman yazsın ve okunsun istiyorum

herkese teşekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    113.9 KB · Gösterim: 5
  • Met-Lab_p80.xlsm
    861.5 KB · Gösterim: 1
İlginç bir durum sol taraftan verilerin bulunduğu tablodan herhangi bir hücreyi çift tıklayıp çıkınca sorun çözülüyor. Nedenini inceleyeceğim

sayfa koruma şifresi nedir

ilk grafiği oldu.Ama neden kaynaklandığı henüz net değil sizde tarih değişiminden sonra 6 eylül E sütununa çift tık ile girin aynı satırın F sutununa tıklatın grafik düzeliyor ve tekrar bozulmuyor. Deneyin sonucu bekliyorum

Hatanın nedeni kesin olarak şu:
Date sütununu ilk hücresine gelin üst bardan Kısa tarihi seçin ve bu sütunu ay sonuna kadar doldurma kulpu ile doldurun sorun kalmayacaktır. Kolay gelsin

grafik verileri güncellenmiyor.

ilk grafiği oldu.Ama neden kaynaklandığı henüz net değil sizde tarih değişiminden sonra 6 eylül E sütununa çift tık ile girin aynı satırın F sutununa tıklatın grafik düzeliyor ve tekrar bozulmuyor. Deneyin sonucu bekliyorum
sizi bilgi vereceğım hocam eksik olmayın

grafik verilerinin güncellenmesi için kod yazılmalı hiç bir sayfada bu kodu göremedim

siz tarih ile ilgili kısmı sormuştunuz tarih sütununu komlpe tarihe çevirirseniz sorun çözülüyor

tarih kısmının formatını module 6 içine 44.satıra aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz.
M.Range("E1:E1000").NumberFormat = "dd.mm.yyyy"

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri