• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Giriş-Çıkış Saatine Göre Çalışma Saati Hesaplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ozanyakar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, siteye az önce üye oldum. Yeni konu açmamak için benzer konular ile çözmeye çalıştım ancak tam aradığımı bulamadım.

Excel tablosunda alt alta personeller var, 1,2,3.....31 ayın günleri var. Bu günlerin her birinde her gün için, 2 şer veri var, biri giriş saati, diğeri çıkış saati. Girmiş olduğum bu giriş çıkış saatlerine göre personel kaç saat çalışmış nasıl hesaplarım ? ( Personel bazında ayrı ayrı ilgili personelin satırına).

Ekli dosyalar

• giriş-çıkış mesai.xlsx
    10.5 KB · Gösterim: 71
Çözüm
Hocam, birleştirdiğim hücreleri ayırdım. Tarihleri de iişin içine katmamız lazım.

Dosyada 2.satırdaki personel , Mehmet 01.09.2021 de saat 16:00 da giriş yapmış, 02.09.2021 de yine saat 16:00 da çıkış yapmış. Yani 24 saat çalışmış, 24 saati 00:00 olarak gösteriyor aslında saat 24:00 demek istyor. Sayı olarak hesaplasak süper olacak.
Dizi formülü B7-B8+C7-C8+D7-D8..... şeklinde gider. B7-C8+C7-D8.. olmaz
tamam hocam teşekkürler

hocam yukarda bunu tartışıyor idik. 24:00 yazarsa ogün çıkışı algılıyor excel eğer 00:00 girerse birgün sonrayı algılıyor
hocam peki kodu aşağıdaki gibi düzenlesek
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
If Trim(Hcr.Value) <> "" And IsDate(Cells(1, Hcr.Column) + Hcr.Value) Then ColMesai.Add Cells(1, Hcr.Column) + IIf(Hcr.Value = "24:00:00", 1, Hcr.Value) Hcr.value yerine eğer 24:00:00 ise bir sonraki günün 00:00:00na çevirse

2. çalışan mehmet bey için 16:00 ve aynı tarih için 08:00 verilmiş. abs() kullanınca hatalı (- eksi) çıkması gereken sonuç düzeltildiği için kişinin dikkatinden kaçabilir verinin hatalı girildiği

2. çalışan mehmet bey için 16:00 ve aynı tarih için 08:00 verilmiş. abs() kullanınca hatalı (- eksi) çıkması gereken sonuç düzeltildiği için kişinin dikkatinden kaçabilir verinin hatalı girildiği
hocam o olay büyük ihtimalle 31.8 de saat 16:00 da başlamıştır bu mesai 9. ay olduğu için hesaplamalar aylık yapılır onu Eylül ayına geçirebilmek için yapmıştır

tamam hocam teşekkürler

Merhaba, siteye az önce üye oldum. Yeni konu açmamak için benzer konular ile çözmeye çalıştım ancak tam aradığımı bulamadım.

Excel tablosunda alt alta personeller var, 1,2,3.....31 ayın günleri var. Bu günlerin her birinde her gün için, 2 şer veri var, biri giriş saati, diğeri çıkış saati. Girmiş olduğum bu giriş çıkış saatlerine göre personel kaç saat çalışmış nasıl hesaplarım ? ( Personel bazında ayrı ayrı ilgili personelin satırına).
Merhaba Tablonuz ve sorduğunuz sorunuz tamamen hatalı şöyle ki Ali Veli 4.09.2021 de sabah 7 de giriş yapmış tekrar 4.09.2021 e 7 de çıkış yapmış hiç çalışmayıp gir çık mı yapmış yoksa çıkış saati 5.09.2021 in sabahı 7 sinde mi çıkış yapmış anlamında mı ? eğer 5 inde sabah 7 de çıkış yapmış ise bu kişi nasıl gece 1 de tekrar giriş yapıyor. Her iki ihtimalde de Ali Velinin çalıştığı saatler toplamı 80 etmez.. ikincisi Mehmet 1.09.2021 akşam 16:00 da giriş yapmış ise yine aynı tarihte sabah 8:00 de nasıl çıkış yapacak. Üçüncüsü cennet 3.09.2021 de giriş yapıyor diğerlerinin çıkışı bir sonraki gün olsa bile hemen yanına yazmışsınız bunda 4.09.2021 tarihine atmışssınız 3.09.2021 de çıkışı boş bırakmışsınız. Yani bu şekilde sorunuza .çözüm aranmaktan ziyade nasıl sorunuma sorun eklerim adeta o hale getirmişsiniz. Tavsiye olarak misal Mehmet için yazıyorum 1.09.2021 akşam 16:00 da giriş yapmışsa ertesi gün sabah 8:00 de çıkış yapmasını istiyorsanız 1.09.2021 çıkışını 24:00 yapın...2.09.2021 Girişine 00:00 yapın ve 2.09.2021 çıkışınada 08:00 yapın aynı şekilde Cennet de giriş çıkış saatlerini tarihlere uygun olarak tablonuzu hazırlarsanız Topla.Çarpım Formülü 2 Sn de sorununuz çözülür.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri