• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Formülleri sayfalara entegre etmek

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nunu446

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba. Benim sorum şu şekilde: diyelim ki, bir excel kitabında olan bir verinin sayını COUNTIF fonksiyonu ile saymak istiyorum, ama fonksiyonun birinci kısmına ne yazmalıyım ki, excelin tüm sayfalarında istediğim veriyi sayıp, bana göstersin. Bir sayfa olduğunda onu yapabiliyorum, sorun bu fonksiyonu tüm sayfalara entegre etmek.

Merhaba,
Formülü TOPLA.ÇARPIM ile DİZİ'ye katabilirsiz. Bu işlem için sayfa isimlerini liste halinde yazmalı ve DOLAYLI formülü işlemi tamamlaya bilirsiniz.

Siz örnek ekleyin onun üzerinden gidelim.

ekteki dosya gibi olabilir.

Ekli dosyalar

• saytopla.xlsx
    9.9 KB · Gösterim: 10
Formül her sayfadaki A1:A5 aralığında 3 ten büyük kaç değer olduğunu sayıp topluyor.
Sayfa isimleri Sayfa1,Sayfa2 ve Sayfa3 olduğu için
sayfa isimlerindeki rakam kısmını(1,2,3) formüldeki SATIR(A1:A3) kısmı ile buldurdum
sonra bu 3 sayfanın adını dolaylı formülü kullanarak DOLAYLI("Sayfa"&SATIR(A1:A3)&"!A1:A5" tanımladım. ">3" kısmı zaten saydırma kriteri olarak yazdım.
bu sayfada belirtilen A1:A5 aralığındaki 3 ten büyük olan değerleri saydırıp topla fonksiyonu ile toplattım.
Tabi bunu yapabilmek için formülü dizi formülüne dönüştürmek gerekiyor.(Ctrl+Shift+Enter)

Formül her sayfadaki A1:A5 aralığında 3 ten büyük kaç değer olduğunu sayıp topluyor.
Sayfa isimleri Sayfa1,Sayfa2 ve Sayfa3 olduğu için
sayfa isimlerindeki rakam kısmını(1,2,3) formüldeki SATIR(A1:A3) kısmı ile buldurdum
sonra bu 3 sayfanın adını dolaylı formülü kullanarak DOLAYLI("Sayfa"&SATIR(A1:A3)&"!A1:A5" tanımladım. ">3" kısmı zaten saydırma kriteri olarak yazdım.
bu sayfada belirtilen A1:A5 aralığındaki 3 ten büyük olan değerleri saydırıp topla fonksiyonu ile toplattım.
Tabi bunu yapabilmek için formülü dizi formülüne dönüştürmek gerekiyor.(Ctrl+Shift+Enter)
Cevabınız için teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri