• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Formüle bir şart ekleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

gy121

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Formülüme bir şart daha ekleyip formülümü düzeltmek istiyorum. Açıklama, çalışma sayfasında mevcuttur. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• Formül.xlsx
    24.2 KB · Gösterim: 2
K ve M sütunundaki formülleri düzelttim.
İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Formül.xlsx
    24.6 KB · Gösterim: 4
K ve M sütunundaki formülleri düzelttim.
İnceleyiniz.
Hocam elinize sağlık. Tek sütunda birleştirebilir misiniz? K-L-M sütunlarını silerek N sütununda tek formül ile. Ben yapamadım. Tabi zahmet olmazsa, çok makbule geçer.

Selam

N3 Hücresine yazıp kontrol eder misiniz?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yok hocam, olmadı maalesef. Yapabilirseniz eğer, vade tarihi bugünden büyükse hesaplanma yapmasın diye de formüle ekliyebilir misiniz? Kısmi Tazminat 2 de fazladan hesaplıyor. Ben düzelttim fakat yapılabilirse tek formüle eklenmesi gerekiyor. Tek formül olmasa da sıkıntı yok sütunları gizlerim.

Yok hocam, olmadı maalesef. Yapabilirseniz eğer, vade tarihi bugünden büyükse hesaplanma yapmasın diye de formüle ekliyebilir misiniz? Kısmi Tazminat 2 de fazladan hesaplıyor. Ben düzelttim fakat yapılabilirse tek formüle eklenmesi gerekiyor. Tek formül olmasa da sıkıntı yok sütunları gizlerim.
Dosyanın son düzeltilmiş hali bu hocam. İleri tarihli vade hatasını düzelttim. N te tek formül yapabilirsek, başka hiçbir sıkıntı kalmayacak. Olmasa da, dediğim gibi sütunları gizlerim.

Ekli dosyalar

• Formül.xlsx
    1.1 MB · Gösterim: 3
Hocam benim en son attığım dosyaya göre mi bu formül? Çünkü ben vade tarihi hatasını düzeltip eklemiştim
Ahmet Hocam formülünüz doğru sonuç verdi. size ve ayrıca muratboz06 kardeşime de çok teşekkürler ederim. Allah ilminizi artırsın.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri