• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtreleme Yaparken Bazı Kolonların Görünmemesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Local

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ekte yer alan dosyamda Arama formunda filtreleme yaptıktan sonra Marka 2 den sonraki kolonlarda verileri göstermiyor ama baştaki kolonlarda verileri getiriyor. Bu ek dosyamda subscript out of range hatası 9 hatasını vermiyor ana projemde bu hatayı aldım ama bu formda hata vermeden çalıştı ama diğer kolonları boş gösterdi

Ekli dosyalar

• Resim ekle1 (1) (1) (1).xlsm
    206.2 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Denedim çalıştı.Resime bakın ve yazdıklarımı okuyun işiniz daha kolay olur ve daha iyi anlarsınız umuyorum böyle.
Resimdeki gibi döngülü kullanabilrisiniz ve başka tarih varsa uygularsınız aynısı.
Resimde 28 yerine 27 yazacaktım karışmış bu arada.

Resimdeki kod;
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Esasen alttaki kodları silip yukardaki gibi döngülü yapabilirsiniz ama ben tarih ve sayılar için farmat gerekebilir diye alttaki gibi yol gösetermiştim.
C#:

Teşekkürler deneyeceğim tarihi formatlı bir şekilde aşağıdaki gibi yazsam olurmu

li.subitems(1)=format(arrGenel(i,1),"dd.mm.yy")

Teşekkürler deneyeceğim tarihi formatlı bir şekilde aşağıdaki gibi yazsam olurmu

li.subitems(1)=format(arrGenel(i,1),"dd.mm.yy")
Rica ederim.Tarih o şekilde olması gerek olmazsa cdate de eklenebilinir.
Ama terih arr içindeki 1 yazan yerde değil hatırlıyorum.arr olan yerdeki 1 excelin 1.kolon(sütun) u olarak düşünün arr içine excelde A sütunundan itibaren alındığı için.

Denedim çalıştı.Resime bakın ve yazdıklarımı okuyun işiniz daha kolay olur ve daha iyi anlarsınız umuyorum böyle.
Resimdeki gibi döngülü kullanabilrisiniz ve başka tarih varsa uygularsınız aynısı.
Resimde 28 yerine 27 yazacaktım karışmış bu arada.

Resimdeki kod;
C#:

Alttaki kod ile değiştirin Sub ListeleGenel() içindeki kodları.
C#:

1.png

Son düzenleme:
Çözüm
Evet çalıştı teşekkür ederim bu kodlarıda uygulayacağım..

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri