• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtreleme excel vba

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar Excel Çözüm ailesi... Sizlerin de desteği ile programı bitirmeye az kaldı bir konuda yardımınıza ihtiyacım var elimdeki programı dosya ekine ekledim bu programa filtreleme yapabilecek biri varmı acaba ? Ayrıca sizden bir fikir istiyorum
istediğim fatura numarasına göre ve tarihe göre filtreleme olacak ayrıca bir konuda fikire ihtiyacım var kullanıcak olan arkadaş tüm carilerdeki 1% lik 8% lik veya 18% lik kdv tutarının toplamını görmek istediğini söyledi bunu nasıl yapabiliriz ?

Destekleriniz bekliyorum teşekkür ederim Excel Çözüm ailesi ve hocaları.

Bu arada daha önce yardımcı olan tüm hocalarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Kaya fatura takip SON (1).xlsm
    614.6 KB · Gösterim: 12
Sayın @Bluekaya fikir veya örnek istiyorsunuz diye anladım. Size fikir verecek bir örnek ekliyorum. Eğer sıkıntıya düşerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• yemekhaneSon .xlsm
    84 KB · Gösterim: 12
Sanıyorum ofis 64 bit kullanıyorsunuz O nedenle çalışmıyor

Örneğinizi filtre yapar şekilde deneme3 sayfasından bilgiler alınarak yapıldı denemesini yaptım. carilerin kdv hesabı hangi cariyi hesaplayacaksanız
textbox1.text * 1.18 yazarsanız text kutusundaki değerin yüzde 18 ile toplanmış halini verir Örneğinizi ekliyorum

Ekli dosyalar

• Kaya fatura takip SON (1).xlsm
    615.3 KB · Gösterim: 10
Örneğinizi filtre yapar şekilde deneme3 sayfasından bilgiler alınarak yapıldı denemesini yaptım. carilerin kdv hesabı hangi cariyi hesaplayacaksanız
textbox1.text * 1.18 yazarsanız text kutusundaki değerin yüzde 18 ile toplanmış halini verir Örneğinizi ekliyorum
Allah razı olsun yarın bakayım usta şimdi pc yi kapadım malum iş güç ellerine sağlık hocam tekrardan 🙏

Hocam maalesef yine debug hatası veriyor yolladığınız dosyada hata veren kısım resim ile gösterdim
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    238.8 KB · Gösterim: 4
Tamam hocam hatanın sebebi tarih alanını boş bırakmaktı ama ne yazıkki yinede kod çalışmadı.

birde bu liste temizleme kodu " ListBox1.RowSource = "" " listboxın boyutlarını bozuyor. dana öncede listeyi temizlemesi için denemiştim bu kodu ne yazıkki listenin boyutlarını bozuyor.

birde bu liste temizleme kodu " ListBox1.RowSource = "" " listboxın boyutlarını bozuyor. dana öncede listeyi temizlemesi için denemiştim bu kodu ne yazıkki listenin boyutlarını bozuyor.

With Sheets("deneme3") kısmını With Sheets(Combobox1.text) olarak dener misiniz ?

With Sheets("deneme3") kısmını With Sheets(Combobox1.text) olarak dener misiniz ?
hocam.... " If UCase(.Cells(i, 9).Value) Like "*" & UCase(TextBox14.Value) & "*" Then " şu kısım nereyi temsil ediyor onu anlamadım textbox14 ?

Kodları aşağıdaki şekilde deneyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için henüz denemedim ama denediğimde özellikle listbox1.rowsource = "" kodu listboxu bozuyor neden olabilir ?

Kodları aşağıdaki şekilde deneyin.
Kod:
Hocam kod on numara çalışıyor 2 eksik yanı ile ne yazıkki. Resim ektedir.
1. si ListBox1.RowSource = "" kodu listbox1 in boyutunu bozuyor.
2. si o tarihi getiriyor ama yanındaki satırların içerisinde bulunan verileri getirmiyor yani tarih yada fatura numarası ile arattığımda yanındaki " ürün adı , birim türü gibi A hücresinden K hücresine kadar diğer verileride getirmeli. ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 2223.jpg
    2223.jpg
    220.4 KB · Gösterim: 8
Merhaba, ListBox'ın boyutlarının bozulmasında ListBox1.RowSource = "" ya da ListBox1.Clear satırlarının bir etkisi yok.
Bozulmandan kastınız ListBox Sütunlarının boyutu ile ilgili. Şöyle ki;

> CommandButton19_Click kodlarında sütun boyutları için kullandığınız satır
ListBox1.ColumnWidths = "50;50;50;50;50;50;50;50;50;50"

> listele kodlarında sütun boyutları için kullandığınız satır
ListBox1.ColumnWidths = "45;50;75;50;45;50;45;45;50;50;45"

> ComboBoxode_Change kodlarında sütun boyutları için kullandığınız satır
ListBox1.ColumnWidths = "45;50;80;50;45;50;40;50;50;50;50"

Bu farklardan dolayı yapılan işleme göre sütunların sayı ve boyutu değiştikçe ListBox için görüntü değişir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri