• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Filtre Formülü İçinde Değişken Kullanmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

emrgnc

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Bir çalışma kitabım var "Örnek.xlsm" adında bu ana çalışma kitabım, bu çalışma kitabında filtre formülü ile diğer çalışma kitabından veri çekiyor. Diğer çalışma kitabından çekilen verinin sayfası ve hücresi sabit, çalışma kitabının adının hangi kitap açıksa otomatik değişmesini istiyorum.

Apache config:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Diğer çalışma kitaplarının isimleri
[COLOR=%s]TEKLİF.A.xlsm
TEKLİF.B.xlsm
TEKLİF.C.xlsm[/COLOR]

Bu isimler Örnek.xlsm çalışma kitabına hangisi açıksa makro ile yazılıyor. Tek sorun bunun filtre formülünde değiştirmemem.

Çözüm
Merhaba,

Bir çalışma kitabım var "Örnek.xlsm" adında bu ana çalışma kitabım, bu çalışma kitabında filtre formülü ile diğer çalışma kitabından veri çekiyor. Diğer çalışma kitabından çekilen verinin sayfası ve hücresi sabit, çalışma kitabının adının hangi kitap açıksa otomatik değişmesini istiyorum.

Apache config:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

[COLOR=%s]TEKLİF.A.xlsm
TEKLİF.B.xlsm
TEKLİF.C.xlsm[/COLOR]

Bu isimler Örnek.xlsm çalışma kitabına hangisi açıksa makro ile yazılıyor. Tek sorun bunun filtre formülünde değiştirmemem.
Kod:
Hocam aktif açık olan excelin "ActiveWorkbook.Name" vba kodu kullanılarak bir KTF oluşturulabilir formülünüzdeki bu kısım için ancak bu aktif olan excel için geçerli olur hadi diyelim açık olan excel isimlerini alsın diyelim o an zaten 2 tane excel açık olacak KTF yine patlar bu konuda bilemedim. Çözümü varsa bende merak ettim takip edicem.

Eğer tam otomatik dinamik bir şey aramıyorsan tüm olay 3 tane excel üzerinde dönüyorsa 3 tane eğer kullanarak bu durum çözülebilir.

Aşağıdaki kodu module ekleyin.
[TEKLİF.A.xlsm]MOTOR!$S$7) yerine; fGetWb() yazın.

Kod:

Merhaba,

Apache config:

[COLOR=%s]TEKLİF.A.xlsm
TEKLİF.B.xlsm
TEKLİF.C.xlsm[/COLOR]

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri