Soru Filtre açınca sayfa başa dönüyor

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Pc ye format attım exceli tekrar yükleyince mevcut ayarlarım gitti "CTRL+SHİFT+L" kısayolu kullanarak filtre aç/kapa yapıyorum ancak her yaptığımda mevcut sayfanın en soluna gidiyor. Bir yere gitmesin olduğum yerde kalsın istiyorum sayfanın ortalarındayım sürekli başa dönüyor bu yüzden. Bunun sabit kalması için bir ayarı vardı bir yerden kapatılıyordu ama unuttum ve bulamıyorum bilen bir abimiz söylebilir mi acaba

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,423
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Format atmadan önceki excel versiyonunuz neydi ? Formatdan sonraki excel versiyonunuz ne ? Formatdan sonra orjinal lisanslı excel mi kullanmaya başladınız vs vs... detay verirseniz yardımcı olmaya çalışanlara belki fikir verir... Ekseriyeten aşağıdaki linki incelemenizde de fayda var

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Format atmadan önceki excel versiyonunuz neydi ? Formatdan sonraki excel versiyonunuz ne ? Formatdan sonra orjinal lisanslı excel mi kullanmaya başladınız vs vs... detay verirseniz yardımcı olmaya çalışanlara belki fikir verir... Ekseriyeten aşağıdaki linki incelemenizde de fayda var

2019 vardı 2016 yükledim lisansı var.

Kuşdili

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
195
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Veri sekmesinde Filtre butonu üzerinde fare ile gelince hangi kısayol görünüyor, bakabilir misiniz?
Bende Ctrl+Shift+L görünüyor. Sizdeki ne ise onu kullanacaksınız.
Alternatif kısayol olarak Alt+U+T de kullanabilirsiniz.

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Veri sekmesinde Filtre butonu üzerinde fare ile gelince hangi kısayol görünüyor, bakabilir misiniz?
Bende Ctrl+Shift+L görünüyor. Sizdeki ne ise onu kullanacaksınız.
Alternatif kısayol olarak Alt+U+T de kullanabilirsiniz.
hocam yanlış anlaşılmış sanırım kısayol tuşunu sormuyorum istersen mouse bile tıklayarak yap farketmez. Örnek veriyorum bir tabloda 1000 inci satırdasın filtreyi açtığında 1 inci satıra gidiyor filtre aç kapayı sürekli yapınca süreklide mouse ile aşağı inmek zorunda kalıyosun filtreyi açtığımda 1 inci satıra geri dönmesi istemiyorum (Bunun bir ayarı vardı ve ben o ayarın yerini unuttum bulamıyorum gıcık bişe)

Kuşdili

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
195
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Problemi anladım da çözüm üretmeye çalışıyorum. Ctrl+Shift+L kısayolunu başka bir makronuz var da ona mı atadınız acaba?
Tüm makrolarınızdaki kısayolları listeleyip kontrol edebilir misiniz.
Kısayolları listelemek için linkini de verdiğim şu makroyu kullanabilirsiniz.
Kitabın bulunduğu klasör altında "Temp.txt" adlı metin dosyası oluşturuyor.
Makro çalışınca kısayol atanan makronun metnini ve hemen başlığı altında atanan kısayolu yazıyor. Örnekteki gibi.
Macro1>>> makroların adı, "L\n14" >>>>>Atanmış kısayol Ctrl+Shift+L
Attribute Macro1.VB_ProcData.VB_Invoke_Func = "L\n14" >>>>>Atanmış kısayol Ctrl+Shift+L

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Konuyu okuyanlar