• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Fazla Mesai Hesaplamada Tek Formül

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
89
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar Üstadlar,

Kontrol Merkezi Sayfası MAAŞ LİSTESİ sayfasında avansları saat cinsinden 114. satırdan itibaren ilgili personelin satırına yazarak %50 ekleterek hesaplıyorum.

Dosyam %50 hesaplamaya uyarlı olduğu için ekstra olarak hazırladığım Fazla Mesai Hesaplama Dosyasında personelin Hafta içi ve Resmi tatillerdeki mesaisini hesaplıyorum ancak haftaiçi ve Cumartesi günü günlük maaşının %50 sini hesaplarken Pazar günü ve resmi tatillerde günlük maaşının 2 katını hesaplıyorum.

Sizden ricam personelin toplam fazla mesai tutarını hangi formül ile %50 hesaplatacakmış gibi saat cinsine çevirmek.
Örneğin Serkan Çetin 6250 maaşa göre bu ay toplam 1440,00 fazla mesai ödemesi var. %50 ile hesapladığımda 40 saat fazla mesaiye tekabül ediyor.
Bunu hangi formül ile saate çevirebiliriz. Çevirdiğimiz formülde mesaiyi %50 ekleyerek tekrar hesaplayacağını dikkate alarak formül yazabilir misiniz?

Ya da varsa sizin için daha mantıklı bir yol tavsiyelerinize açığım.

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

• Kontrol Merkezi.xlsm
    395 KB · Gösterim: 10
  • Fazla Mesai Hesaplama Tablosu.xlsx
    106.1 KB · Gösterim: 17
Yanlış anlamadıysam alttaki formülü dener misin?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Konuyu okuyanlar

Geri