• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru fark hesaplama

metegok

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
14
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
merhabalar,

ekli excel dosyasında sayfa 1 de bulunan yeni fiyat sütününa sayfa 2 bulunan yeni fiyatları getirmek istiyorum. fiyatlar çıkış şehri, varış şehri, teslim tarihi ve fiyat değişim tarihlerinin karşılaştırılarak gelmesi gerekiyor. konuda yardımlarınızı rica ederim

Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• fark.xlsx
    17.3 KB · Gösterim: 9
H2 ye paıştırıp aşağı doğru çekiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

hayırlı akşamlar hocam aşağıdaki gibi hata verdi formul

1691001741873.png

Dosyayı paylaşıyım inceleyin

Ekli dosyalar

• fark.xlsx
    18.9 KB · Gösterim: 6
Şöyle bir sorun yaşadım hocam, bende ki dosya biraz farklı olduğu için formülün çalıştığı alanları değiştirmek istediğimde, örnek: a1 değil de b1 birde seçimi düzelmek için formül çubuğundan çeçim yapınca yine bozuluyor.

sizin yaptığınızı kopya çekerek yapmak istediğimde yine hata aldım

Şöyle bir sorun yaşadım hocam, bende ki dosya biraz farklı olduğu için formülün çalıştığı alanları değiştirmek istediğimde, örnek: a1 değil de b1 birde seçimi düzelmek için formül çubuğundan çeçim yapınca yine bozuluyor.

sizin yaptığınızı kopya çekerek yapmak istediğimde yine hata aldım
Muhakkak hata yayorsunuz tekrar dosya paylaşın yeni hali ile

hayırlı günler görsel ekledim

Ekli dosyalar

• Yeni WinRAR ZIP archive.zip
    710.5 KB · Gösterim: 4
Siz benim gönderdiğim dosyaya girip enterle mi çıkıyorsunuz ?Pek anlaşılmadı videoda
Eğer öyle ise ctrl+shift+enter ile çıkar mısınız

öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
hocam denedim oldu şöyle bir sorun var şimdide çıkış tarihi değişince fiyat gelmiyor ben örnek dosya ve açıklamada atlamışım.

çıkış tarihi 1.03.2023 2.03.2023... olsa da bir sonraki fiyat değişimine kadar aradaki bütün çıkışlara önceki fiyatların gelmesi gerekiyor

yardımcı olabilir misiniz

Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• fark (2).xlsx
    19.1 KB · Gösterim: 5
Bu dosyayı kontrol eder misiniz

Ekli dosyalar

• fark (2).xlsx
    19.1 KB · Gösterim: 5
Programmla cözüm önerisi.

Ekli dosyalar

• fark_VBA.xlsm
    25.7 KB · Gösterim: 8
Programmla cözüm önerisi.
sizin dosyanıza bakabildim hocam, kendi dosyama uyarlamada çok kolaylık sağladı fakat çok yavaş çalışıyor çok fazla satır var ondan mı acaba 850.000 satır var

ayrıca ilginiz için teşekkür ederim.

sizin dosyanıza bakabildim hocam, kendi dosyama uyarlamada çok kolaylık sağladı fakat çok yavaş çalışıyor çok fazla satır var ondan mı acaba 850.000 satır var

ayrıca ilginiz için teşekkür ederim.
Evet ondan. Her deger icin Fiyat-Fonksiyonu cagriliyor.

şöyle de bir sorun var hocam her seçimde hesaplama çalışıyor bunun yerine hesapla gibi bir buton olsa sadece seçimde çalışma gibi bir seçenek olabilir mi

birde kodun veya formülün çalışması gereken hücre/sütunları nasıl değiştire bilirim.

Hesapla deyince hepsini yeniden mi hesaplasin, sadece bos olanlari mi?
Eger butonla yapacaksak, hücreye hic bir formül yazmak gerekmez.

Şöyle hocam boş bi excel dosyasıda açsam döngü yeniden çalışıyor altta hesapmala çalışıyor çok bekletiyor dosyaların açılmasını ben sayfa1 tablo yapıştırıp diğer sayfadan veriyi alıp hesaplanıla bilir mi diye düşünmüştüm yapıla bilirse yeniden hesaplaması daha uygun olur değişen tutarlar olabilir

merhabalar,

ekli excel dosyasında sayfa 1 de bulunan yeni fiyat sütününa sayfa 2 bulunan yeni fiyatları getirmek istiyorum. fiyatlar çıkış şehri, varış şehri, teslim tarihi ve fiyat değişim tarihlerinin karşılaştırılarak gelmesi gerekiyor. konuda yardımlarınızı rica ederim

Saygılarımla...
kuralları tam açıklayıcı ve sayısal örnek vererek açıklarsanız. yapmaya çalışabiliriz.

Konuyu okuyanlar

Geri