• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excele Ayrı Ayrı Girilen Tüm Değerlerin Tek Bir Hücrede Toplanması

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

t3qnee

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Book1 - Excel 14.06.2021 15_30_01.png

Selamlar,

Fotoğraftaki gibi bir YKS'ye hazırlanan öğrenciler için öz değerlendirme projesi hazırlıyorum. Yandaki menüde dropdown menüden konuyu seçip diğer verileri girdikten sonra yandaki tabloda verilerin gözükmesini ve öğrencilerin kendilerini tablo üzerinde conditional formatting, sort of, charts gibi özelliklere makro ile rahat kullandırıp kişilere kendileri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Asıl sorum şu şekilde:
İki tarafta konular eşitse değerleri direkt ataması için bir if fonksiyonu atadım. Örnek: =EĞER($B$3=K4;$D$3;0)
Ama bu sefer menüdeki veriyi değiştirdiğimde tablodaki veriler kayboluyor veya değişiyor.
Ben menüde her veriyi girip bir butona basıp tabloya konuya göre değerin girilmesini ve tekrar tekrar veri girdiğimde eski veri ile toplanmasını istiyorum.

Bunu hangi makro ile yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Bu proje benim için çok anlam ifade ediyor, Teşekkürler.

Çözüm
Merhaba
Bu şekilde yapılabilir ama her öğrenci icin tekrar tekrar verileri girmek çok kolay değil. Dediklerinizi yapabilmek için verilerin oluşturulması gerekir. MEB in sitelerinin birinde bulduğum iki dosya var inceleyin eğer fikir verirse onun üzerinden gidelim.
Merhaba
Bu şekilde yapılabilir ama her öğrenci icin tekrar tekrar verileri girmek çok kolay değil. Dediklerinizi yapabilmek için verilerin oluşturulması gerekir. MEB in sitelerinin birinde bulduğum iki dosya var inceleyin eğer fikir verirse onun üzerinden gidelim.

Ekli dosyalar

• 20142816_LGS_Deneme_Takip_Cizelgesi (1).xls
    48.5 KB · Gösterim: 4
  • 20143227_YKS_Deneme_Takip_Cizelgesi.xls
    251.5 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhaba
Bu dosyalarda verilerin tablo üzerine el ile girilmesi gerekiyor. Arkadaki mantığı kavradım. Projeyi şimdilik buna benzer bir şekilde deneyeceğim. Ancak hala bunun için bir makro arayışında olacağım çünkü bu sistemi Excel bilmeyen öğrencilere de paylaşmak istiyorum. Yardımın için teşekkür ederim.

Rica ederim. Kolay gelsin.

Konuyu okuyanlar

Geri