• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excelden Worde Tablo Aktarmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

353549

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhabalar konunun pek hakımı değilim ama excelde bir tabloyu resim formatında yada normal tablo seklinde atmak istiyorum . çalışma sayfası 1 de buton yaptım bu buton yardımıyla sayfa 2 deki tabloyu otomatık olarak aktarabilirmiyiz . ikinci yapmak istediğim bu butonla beraber sayfa 1 deki verilerde gelsin worde ben sayfa 1 deki verileri yer imleci ile sabitlemiştim tabloyuda öyle yapabilirmiyim worde istediğim noktaya tabloyu aktarsın

Ekli dosyalar

• Desktop.zip
    31.5 KB · Gösterim: 3
Merhabalar

Ekteki Word belgesini farklı kaydet yaparak Word şablonu olarak kaydediniz.

Bendeki şablon yolu uzantısı Environ("UserProfile") & "\Documents\Özel Office Şablonları\Sablonn.dotx"
sizdeki farklı ise düzenleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Sablonn.docx
    13.4 KB · Gösterim: 5
  • Kitap1.xlsm
    22.3 KB · Gösterim: 6
Son düzenleme:
Merhabalar

Ekteki Word belgesini farklı kaydet yaparak Word şablonu olarak kaydediniz.

Bendeki şablon yolu uzantısı Environ("UserProfile") & "\Documents\Özel Office Şablonları\Sablonn.dotx"
sizdeki farklı ise düzenleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
çok tesekkürler denedim oldu ama benim yapmak istediğim birazdaha detaylı excelde bir calışma sayfası hazırladım bu hazırladıgım sayfaları wordde belirli yerlere istediğim yerlere yazılsın istıyorum

Merhabalar

İstediğiniz şekilde istediğiniz yere wordda yer imi belirleyin
sonra farklı kaydet şablon olarak

kod olarakta
eklediğim kod örneğe bakarak yeni kodlar yapabilirsiniz.

excel sayfalarında
spt1 - kuyu logu 0-15m ve 15-30m
spt2 - kuyu logu 0-15m ve 15-30m
spt3 - kuyu logu 0-15m ve 15-30m
ve veri girişi sayfalarında sarı ile boyadıgım alanları örnek rapor word içerinde aktarabileceginiz kod yazabilir misiniz

Ekli dosyalar

• ornek rapor.docx
    166.9 KB · Gösterim: 3
  • yeni iş jeolojı çalışma sayfası 13.10.2022.xlsm
    484.5 KB · Gösterim: 3
Merhaba

Ekte gönderdiğim koddaki gibi yaparsanız olur
Bir word oluşturun yer imlerini belirleyin
sonra o word belgesini kayıt türü olarak word şablonu olarak isin olarakta misal örnekteki gibi sablonn
yapıp kaydedin

gönderdiğim kodlar da örnek de var
yapabilirsiniz.

Merhaba

sonra o word belgesini kayıt türü olarak word şablonu olarak isin olarakta misal örnekteki gibi sablonn
yapıp kaydedin

yapabilirsiniz.
çok tesekkurler ilginiz için öncelikle hemen deniyorum sayet yapamaz isem bu gönderdiklerim üzerinden örnek olması amaclı yardımcı olurmusunuz ?

çok tesekkurler ilginiz için öncelikle hemen deniyorum sayet yapamaz isem bu gönderdiklerim üzerinden örnek olması amaclı yardımcı olurmusun

Merhaba

yapıp kaydedin

yapabilirsini

Merhaba

yapıp kaydedin

yapabilirsiniz.
gercekten ugrasiyorum kac saaatir hata alıyorum size gonderdigim ekte ornek bir yol gosterebilirseniz devamini getirebilecegimi dusunuyorum birden fazla sayfayi birlestiremiyorum

Merhabalar

Kod:

Ekli dosyalar

• sablonn.docx
    24.5 KB · Gösterim: 5
  • yeni iş jeolojı çalışma sayfası 13.10.2022.xlsm
    499.8 KB · Gösterim: 6
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri