• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru exceldeki veriler worde yavaş aktarım yapıyor

353549

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
arkadaşlar hayırlı aksamlar dılıyorum hepinize benim bir sorum olacak excelden worde veri aktarımı yapıyorum "yer işaretleri " ile worde aktarım sağlanıyor ama exceldeki verileri cekerken yavas calısıyor hızlı sekilde aktarma durumu olabilirmi acaba koddamıbır sıkıntı vardır
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
benzeri bir kod belli bir aralığı/range i doğrudan diziye aktarmak için kullanılabilinir

ReDim arr(1 To lr, 1 To 2)
For i = 1 To lr
arr(i, 1) = CStr(Cells(i + 9, 1).Value)
arr(i, 2) = CStr(Cells(i + 9, 2).Value)
Next i
Bu kısım silinip onun yerine yazılacak
Anladigim kadarıyla verileriniz A10'dan başlayıp B son satıra kadar devam ediyor

Bu kısım silinip onun yerine yazılacak
Anladigim kadarıyla verileriniz A10'dan başlayıp B son satıra kadar devam ediyor
hocam a10 dan başlayıp a65,b65 e kadar devam ediyor veriler dediğiniz kodu yazdım ama herhangi bir hızlanma olmadı

Merhaba.

Örnek dosyayı göremedim, Standart bir yazıya Excelden veri aktarıyorsanız kodla uğraşmadan Wordeki Posta Gönderileri kısmındaki seçenekleri kullanın. Çok hızlı ve düzenlemesi uygulaması kolay.
Farklı bir durum varsa da örnek bir dosya paylaşırsanız bakabilirim.

İyi çalışmalar.

Merhaba.

Örnek dosyayı göremedim, Standart bir yazıya Excelden veri aktarıyorsanız kodla uğraşmadan Wordeki Posta Gönderileri kısmındaki seçenekleri kullanın. Çok hızlı ve düzenlemesi uygulaması kolay.
Farklı bir durum varsa da örnek bir dosya paylaşırsanız bakabilirim.

İyi çalışmalar.
MERHABA . dosya boyutunu aştıgı ıcın dosya adlı url ile ekledim umarım sorunu düzenleyebilirsiniz

Ekli dosyalar

• 4 sondajlı .zip
    2.9 MB · Gösterim: 4
Merhabalar

Koddan ziyade dosyanın kendisi ağır
Dosya ağır olurca hem excele veri girişi ağır hem de kodun her bir belge ve resmi koplayalayıp wordda atanana kadar süreci çok uzamaktadır.

Ağırlığın sebebini bilmediğim için çalışma sayfalarını sildim tekrardan oluşturursunuz

Not Word belgesini farklı kaydet - Word şablonu olarak 12 ismi ile kaydediniz.

Kod:

Ekli dosyalar

• 12.docx
    1 MB · Gösterim: 4
  • 4 sondajlı .xlsm
    60.7 KB · Gösterim: 2
Son düzenleme:
Merhabalar

Koddan ziyade dosyanın kendisi ağır
Dosya ağır olurca hem excele veri girişi ağır hem de kodun her bir belge ve resmi koplayalayıp wordda atanana kadar süreci çok uzamaktadır.

Ağırlığın sebebini bilmediğim için çalışma sayfalarını sildim tekrardan oluşturursunuz

D10 dan D58 e kadar dolu listede Toplam 3 dk sürdü

Kod:
oncelikle teşekkürler ilginiz için ekteki excel uzerinden verilerimi aktardim tekrar bu yuzden geri donusum gec oldu . fakat worde aktar dedigimde bazen word oluyor bazende , tablo3 yer isareti hatali tablo 4 yer isareti hatali vb mesaji hatasi çıkıyor. yer isaretlerinide tekrardan işaretledim worde ama sonuç degişmedi

Merhabalar

Aşağıdaki kodun yerini değiştirerek çözüme ulaştım
Ful dolu listede hız yaklaşık 45 sn de tamamlanıyor

8.nolu dosyayı tekrar indiriniz

Kod:

Son düzenleme:
Merhabalar

Aşağıdaki kodun yerini değiştirerek çözüme ulaştım
Ful dolu listede hız yaklaşık 45 sn de tamamlanıyor

8.nolu dosyayı tekrar indiriniz

Kod:
hocam merhaba, bu kodu 1 mesajda attıgım kodda hangi satır içine eklemem gerekiyor benim attığım kod daha stabil suan için

üzerine data ekledikçe sure uzuyor tekrar sanırım excel ile alakalı olmalı

8.mesajda ön yüzde bulunan kodu panoya kopyala yapıp kendi dosyanıza kopyalarsınız

Dediğiniz gibi yavaş sürmesi sizin dosyanızın ağır olmasından kaynaklı kod ile alakalı değildir

Son düzenleme:
Denemedim sadece dikkatimi çekti, ikisi de lr, tanımlamada lr ve lc var
lr = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
lr = ListObjects("tblOlcut").Range.Rows.Count - 1

Merhabalar
Aralığı sonradan tablo şekline dönüştürdüğüm için tekrardan lr oluşturmuştum
birinci lr normalde olmamalı

Denemedim sadece dikkatimi çekti, ikisi de lr, tanımlamada lr ve lc var
lr = Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
lr = ListObjects("tblOlcut").Range.Rows.Count - 1
peki hocam nasıl bir çözüm önerirsiniz bu dediğiniz sorun çıkartırmı ortalama programı çalıtırdıgımda 5 denememin 3 ünde " tablo 20 tablo1 vb." hatalar alıyorum.

Dosyaları yuklermisin ikisini de

hocam su hatalar olmasında geç yapsın yeterki hatalar ortadan kalksın çok hata veriyor

Merhaba

1-Eski kodu silip 8.mesajdaki yeni kodu kopyalamamışsınız
2-Excel Listede 5 adet Tablo adı yazmışsınız fakat çalışma adını yazmamışsınız

Birde çalışma sayfalarına ne yapmışsanız acayip ağırlaştırmışsınız

Son söz bu ağır dosya ile kodun çalışmasını hiç bekleme

Son düzenleme:

Konuyu okuyanlar

Geri