• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excelde üst sekme komutlarını gizleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sebahattin

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamun aleyküm Dostlar ekte bulunan dosyamda Üst sekme ve komularıni gizlemek istıyoruz bu konuda desteğinizi bekliyoruz

Ekli dosyalar

• 2024 KURBAN TAKIP PROGRAMI.xlsm
    2.1 MB · Gösterim: 2
Çözüm
Zaten bu kodlardan menü gizleme komutu açma ve kapatmanın iki satırı da sizin dosyanızda varmış, aşağıya aynen kopyaladım. Sizin yapmanız gereken; satır başındaki tek tırnağın yerini değiştirmektir.
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ekranı tam ekran yapmak suretiyle gizlenmiş gibi gösterebildiğiniz gibi..
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Gerçekten gizlemek suretiyle de olabilir.
C++:

Son düzenleme:
Programı bilgisarayda acarken tam ekran olarak açma imkanımız varmıdır

Zaten bu kodlardan menü gizleme komutu açma ve kapatmanın iki satırı da sizin dosyanızda varmış, aşağıya aynen kopyaladım. Sizin yapmanız gereken; satır başındaki tek tırnağın yerini değiştirmektir.
C++:

Çözüm
C++:
Bu dosya ile daha önce soru sormuştu zaten. Ben kendisine "bu tür kodları foruma yüklerken ya silin ya da yorum satırı haline getirin" demiştim. Muhtemelen foruma yüklerken yorum satırı haline getirdi tekrar kendisi kullanırken düzeltmeyi unuttu.

Bu tür kodları olan dosyaları foruma yüklerken silmesini ya da yorum satırı haline getirmesini istememdeki sebep ise excel VBA dan anlamayan kişiler dosyayı incelemek için indirirse menülerini tekrar getirmeyi bulamama ihtimalleri olur diyeydi.

Selamün aleyküm dostlar ben aynı dosyamda mausle bir verinin üzerine geldiğimizde o satırın verilerinin uzeri belli olsun diye sarı renkle boyanabilirmi bu konuda destek bekliyoruz

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri