Çözüldü Excel'de toplu hücre düzenleme (Sayılar toplanmıyor)

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

izo09

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Excel'de çözemediğim bir durum var. Ekteki dosyada sayılar görüyorsunuz o sayıları tek tek içine girmeden toplam adetini göremiyorum. Ya tek tek çift tıklamam ya da tek tek F2 yapmam gerekiyor. Çok basit bir çözümü var ama çözemiyorum. Bir satıra çift tıklayın anlayacaksınız. Sayı zaten direkt soldan sağa dayanıyor ve toplamı alınabiliyor. Toplu şekilde bunu düzenleyemiyorum tek tek de zaman yetmiyor. Excel'de yeşiller F2 yapılmış sorunsuzlar, kırmızılar ise F2 yapılmamış ve toplamı alınamayanlar. O kırmızılara çift tıklayın ya da F2 yapın sayı hemen sağa dayanıp toplanabiliyor.
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• test.xlsx
    9 KB · Gösterim: 4
Çözüm
İlgili sütunu seçin , VERİ sekmesinde "metni sütunlara dönüştür" seçeneğine girin. Hiçbir seçim yapmadan ileri / ileri yaparak işlemi tamamlayın.
Tüm sütun sayısal değere dönecektir.
1681771222379.png

Kuşdili

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
195
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
O hücrelerdeki sayılar "Metin olarak saklanan sayı" özelliğinde gelmişler. Başka yerlerden kopyalanan verilerde böyle problemler olmakta.
İlgili alanı tarayın, hücrelerin sağ köşesinde ikaz işareti belirir. İşareti tıkla ve sayıya dönüştür seçeneğini seçin.
Taramak zahmetli olacak kadar sayfada dağınık halde iseler:
O hücrelerden birini seçin, Ctrl+A yapın, tüm taralı alanın sağ üst köşesinde yine ikaz işareti belirir. İşareti tıkla ve sayıya dönüştür seçeneğini seçin.

Galapagos

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
341
Excel Versiyonu
Office 365 TR
İlgili sütunu seçin , VERİ sekmesinde "metni sütunlara dönüştür" seçeneğine girin. Hiçbir seçim yapmadan ileri / ileri yaparak işlemi tamamlayın.
Tüm sütun sayısal değere dönecektir.
1681771222379.png

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar