• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excelde sütun sabitleme

şule

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Excel üzerinde ek sütün açılmasını engellemek istiyorum. Hücreleri kilitlediğimde veya sayfayı koru dediğimde eklenmiyor ancak buraya veri de girilmesini istiyorum.
Örnek olarak sıra no yazan satır aynı kalmalı buradan araya sütün eklenmemeli sıra korunmalı , aynı zamanda da altlarına veri girilebilmeli.
Çözüm için bir yol bulamadım. Sabitleme ve kilitlemede dahil .
Çeki Listesi Belge No:
İrsaliye No:
Tarih
Üretici Firma :
Sıra NoSAS (Satınalma Sipariş) NoSAS KalemiMüşteri Sipariş NoMüşteri Sipariş KalemiTedarik YönetimiSipariş StatüsüMalzeme NoMalzeme TanımıRenkModel AdıParti NoBarkod No (Dokuma için zorunlu alan)Lot Numarası (Dokuma için zorunlu alan)Gelen MiktarTemel Ölçü Birimi (KG/M/Adet)Top MetresiNet Top KgTop Eni (cm)Brüt KiloBirim Rolik Ağırlığı (kg)Birim Poşet Ağırlığı(kg)Kalite
1​
2​
1321​
512​
45145​
541​
st
545​
apinkx-s
15​
2456456​
54154​
5646​
m
5​
5​
125​
91​
1​
0,14​
1a
2​
3​
4564​
12​
545545​
541​
st
545​
apinkx-s
45​
564684​
4564​
5641​
kg
10​
20​
126​
94​
2​
0,54​
1​

Merhaba.
Öncelikle veri girişi yapılmasını istediğiniz hücreleri seçin, SağTık Hücre biçimlendirmeden, Koruma Sekmesine gelip, işaretleri kaldırın. Aşağıdkai resimdeki gibi.
01.png
Değiştirilmesini istemediğiniz hücrelerde bu kısım işaretli olmalı.
Kilitli : Veri girişi engellenir.
Gizli : Kitlenen hücrelerde formül varsa hücre aktifken formül görünmez.

Sayfa korumasını aktif hale getirirken de ;
02.png
Seçenekleri kendi isteğinize göre işaretleyin.

Böylelikle Kilitli hücrelere veri girişi yapılamayacak diğer hücrelere veri girişi yapılırken seçiminize göre biçimlendirme vs de yapılabilecektir.

İyi çalışmalar.

Konuyu okuyanlar

Geri