• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excelde Sayı Biçimlerim yanlış ve bölme işleminde hatalı sonuç

melis3307

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar. Ben verilerimi excel e aktardığımda sayılarımın biçimleri değişiyor. yani 1.00 şeklinde olması gerekirken 100.000 şekline çeviriyor. bir de bölme işlemini her satıra uyguladığımda bazı satırlarda doğru olurken bazılarında yanlış sonuç alıyorum. nasıl düzeltebilirim? şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    9.8 KB · Gösterim: 8
merhabalar
örnek hücredeki (b6) 1.06760 yerine 1,06760 yazarsanız sanırım sorun çözülür nokta yerine virgül kullanıp denermisiniz

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Kitap1 (2).xlsx
    10.4 KB · Gösterim: 4
Merhaba.

Verileri başka yerden kopyalayıp yapıştır yapıyorsanız yada başka yerden bir excel dosyası alıyorsanız ve bu nedenle bu hatayı alıyorsanız sorun bölge ve dil ayarlarındaki Binlik ve Ondalık ayracın farklı olması. Sizde , ( virgül ) Verilerin geldiği yerde . ( Nokta ) Muhtemelen PC yi İngilizce dilinde kullanıyordur.

Bölge ve dil ayarlarını aynı yaparsanız sorun çözülür ama unutmayın değiştirince artık sizde binlik ve ondalık ayraç olarak onu kullanmanız gerekir.

Böyle durumlarda benim izlediğim yol, verileri Word e Tablo olarak almak, orada Binlik ayraçları silmek, ondalık ayracı da Virgül yapmak ve sonrasında bu tabloyu Excele yapıştırmak.

Birde yanlış hatırlamıyorsam VB ile bir çözümde vardı, Kopyala yapıştır için bir makro yazılıp makro kendisi . yı , e çevirerek yapıştırıyordu ama tam hangi konuda hatırlayamadım.

İyi çalışmalar.

Konuyu okuyanlar

Geri