• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

egemir

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
13
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Tekrar Merhaba,
yeni üye olduğum için sayfanızın kurallarına dikkat etmedim özür dilerim.
sorunum konusunda yardımcı olur musunuz?Çalışma sayfam ektedir.Teşekkür ederim.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• personelSözlesme_SON.xlsm
    53.1 KB · Gösterim: 15
kodu aşağıdaki gibi dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

merhaba sql bağlantısında sıkıntı yok.sorun exceldeki ad satırının karşındaki hücreye isim yazıp çağır dediğimde isme göre verileri getirip formu doldurmasında hücre ile sqldeki veriyi karlaştıramadım

merhaba sql bağlantısında sıkıntı yok.sorun exceldeki ad satırının karşındaki hücreye isim yazıp çağır dediğimde isme göre verileri getirip formu doldurmasında hücre ile sqldeki veriyi karlaştıramadım
ekteki çalışma sayfasında personel olan sayfadaki formu doldurmam gerekiyor

isterseniz verileriniz excele aktarıp hangi alan hangi hücreye gelecek belirtin biz ona göre bir çözüm üretelim siz onu kendi çalışmanıza uyarlarsınız
Not: verileri like ile aldığınızdan eğer bir kaç kayıt çıkarsa ne yapılacak onu da belirtin

isterseniz verileriniz excele aktarıp hangi alan hangi hücreye gelecek belirtin biz ona göre bir çözüm üretelim siz onu kendi çalışmanıza uyarlarsınız
Not: verileri like ile aldığınızdan eğer bir kaç kayıt çıkarsa ne yapılacak onu da belirtin
merhaba halil bey
haklısınız ad ile olursa birçok kayıt gelir sicil ile arama olmalı kişisel değerlendirme olduğundan sicil tek olacak sicili girilien personel gelmeli
yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• personelSözlesme.xlsm
    42.9 KB · Gösterim: 4
sicilNo yu personel sayfası O1 hücresinden almaktadır.
Kod:

gönderdiğiniz örnekte denediğimde hata vermemişti sicilno olarak ne girdiniz, hangi hücreye girdiniz?

1111 YADA 10245 O1 HÜCRESİNE GİRDİM
Set s2 = Sheets("D8", "D5", "D7", "D10", "D12", "D14", "C24", "C25", "C26", "C27", "C28", "C29", "C30", "C31", "C32", "C33", "L24", "L25", "L26", "L27", "L28", "L29", "L30", "L31", "L32", "L33", "C39", "C40", "C16", "C41")
burada hata veriyor

Set s2 = Sheets("D8", "D5", "D7", "D10", "D12", "D14", "C24", "C25", "C26", "C27", "C28", "C29", "C30", "C31", "C32", "C33", "L24", "L25", "L26", "L27", "L28", "L29", "L30", "L31", "L32", "L33", "C39", "C40", "C16", "C41")
burada hata veriyor
sanırım sql database bağlantımızda eksik çünkü sicilno yazdığımızda veriler direk veri tabanından çekilecek ve form içindeki hücreler dolacak.

yalnız @veyselemre hocamın kodunda öyle bir satır yok, tekrar kontrol eder misiniz?

yalnız @veyselemre hocamın kodunda öyle bir satır yok, tekrar kontrol eder misiniz?
evet ama doldurulacak hücreler olarak belirtmiş hocamız ve sql sorgusundada tablo ismini yazmam gerekiyor sanırım.

Set s2 = Sheets("doldurulacak hücreler")

strSql = "SELECT * FROM [sqldeki veriler$] " & _
"WHERE SİCİL =" & sicilNo

Set s2 = Sheets("doldurulacak hücreler")
)) orada veysel hocam gerçekten yaratıcılığını konuşturmuş siz söyleyene kadar fark etmemiştim
orada amaç kısa yoldan for x döngüsüyle recordsetten gelen verileri personel sayfasına aktarmak.
orası sabit kalacak siz sadece bağlantınızla ilgili yerleri değiştireceksiniz
daha önce recordseti nası bağladıysanız öyle bağlayın sadece like yerine = kullanacaksını
sadece sicilnNo çok büyükse 10-11 hane gibi o durumda sicilNo& hata verebilir o kısmı sicilNo As String olarak değiştirmek daha uygun olabilir

kodu aşağıdaki gibi düzenleyip dener misiniz? sizin çalışmanıza uyarlamaya çalıştım
Kod:

1 - eklemeden önce dolu hücreleri boşaltmayı unutmuşum o kısmı halledebilirsiniz
2 - bir de kodda fazladan debug.print satırı var o satır sadece ekrana yazmak için o satırı silebilirsiniz

kodda bağlantınızla ilgili bir şeyi değiştirmedim sadece where kısmını düzenledim o kadar.
sicilNo alanını veri türü ne?

connection kısmında mı hata veriyor hangi satırda hata var?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri