• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excelde hücre rengine göre değiştirme

Reason01

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
32
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkaplanı beyaz ve koyu gri olan tablom var. "koyu gri" olan yerlere "Rapor" yazdığımda otomatik R ile kısaltılmasını istiyorum. Bayadır araştırıyorum ama hep yazılana göre arkaplan ayarlama var. arka plana göre yazılanı değiştirme özelliği varmıdır acaba ?

Örnek dosya paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
Arka planın renk kodu için örnek dosya şartı. Farklı farklı gri tonlar var.;)

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• Deneme.xlsm
    14.3 KB · Gösterim: 6
Dosyanız ektedir.
İyi günler dilerim teşekkür ederim ilginiz için evet çalıştı fakat
1. günden 7. güne + imgesinden tutup sürüklediğimde RUN-TİME ERROR '13' Type Missmatch hatası alıyorum. bazen sündürme yapmam gerekiyor + işareti ile. bu giderilebilirse başka eksiğim kalmayacak. biçim uyuşmazlığı hatası veriyor. yada yada aşağı kaydırdığımda sadece içeriği kopyalanması ile düzeltilebilir sanırım bu ama varmı öyle bir ihtimal acaba ?

Balta'nın çözümüne istediğiniz eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• Deneme.xlsm
    14.4 KB · Gösterim: 11
Balta'nın çözümüne istediğiniz eklenmiştir.
Elinize sağlık hocalarım. Ama şöyle bir problem var. siz H5:I10 alanlarındaki koyu gri yerlere "Rapor" yazıldığında Rpr yapmışsınız ama haftasonları sabit değil her ay değiştiği için benim istediğim sabit formül yerine değişken olmalı. bir sonraki ay haftasonu günleri H5.I10 arasına gelmeyecektir çünkü. Bu yapılabilir mi acaba ?

A1 hücresine koyu gri olması gereken aralığın adresini yazarsanız. Çalışacaktır.
Ekteki örneği inceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Deneme.xlsm
    16.5 KB · Gösterim: 6
A1 hücresine koyu gri olması gereken aralığın adresini yazarsanız. Çalışacaktır.
Ekteki örneği inceleyiniz.
Hocam bu şekilde çok daha karışıklık oluşur. oraya elle yazmak yerine aaylar orda yazsa açılır listeden bir ayı seçtiğimde otomatik haftasonları ve resmi tatiller koyu renk olarak gelse mümkün mü ?

Konuyu okuyanlar

Geri