• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru excelde bir sutuna ürünün net fiyatini yazdigimda yan sutunda otamatik olarak %10 veya %20 orani hesaplamak istiyorum duruma göre

cemil038

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
arkadaslar acil yardima ihtiyacim var

1701978571543.png
suan sistem ikisinide hesapliyor ayni anda ben ise sadece istedigimi hesaplamasini istiyorum yani % 10 veya %20yi bunu nasil yapabilirim bir formul lazim tesekürler simdiden

merhabalar
sadece istedigimi hesaplamasini istiyorum
%10 veya %20 ayrımını yapabilmesi için bir koşul gerekli dir ayrıntı verebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz
sorularınızda fotograftan ziyade örnek excel gönderirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz

merhabalar

%10 veya %20 ayrımını yapabilmesi için bir koşul gerekli dir ayrıntı verebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz
sorularınızda fotograftan ziyade örnek excel gönderirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz
suan size gönderiyorum

Ekli dosyalar

• 1.Gelir-Giderxxx.xlsx
    827.7 KB · Gösterim: 4
=EĞER(C2<>"";$A$2*$D$1;"")
1701979699563.png

hanki koşulda %10 veya %20 olduğu ayrımını neye göre yapacak

Şart yok direkt hesaplama yapmak istemiş

hepsini görsün eğer isterse düzeltiriz. Zaten örnek eklememiş

merhabalar

Ekli dosyalar

• 1.Gelir-Giderxxx.xlsx
    827.7 KB · Gösterim: 2
sayın cemil038
ödemis oldugum faturaya bakip ona göre yüzde 10 yada yüzde 20 hesapla diyecegim
excelde işlemin formül ile otomatik %10 veya %20 olarak yapılmasını istiyorsanız bir ayrımı yapacak veri belirtmek gerekli
oran faturanın üzerinde yazıyorsa 10 yada 20 oranını elle girmek gerekir
örneği kontrol edermisiniz

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 2

Konuyu okuyanlar

Geri